Ўзбекистон учун илк Олимпиада медалини тақдим қилган Армен Багдасаров 50 ёшда!
Бугун мустақил Ўзбекистоннинг ёзги Олимпиадалардаги биринчи совриндори, дзюдо устаси Армен Багдасаров таваллуд айёмини нишонламоқда.
Армен Юрьевич Багдасаров 1972 йил 31 июль куни Тошкентда туғилган. Дзюдо бўйича Атланта-1996 ёзги Олимпия ўйинларининг кумуш медали соҳиби. Эътиборлиси, айнан ушбу медаль мустақил Ўзбекистоннинг ёзги Олимпия ўйинларида қўлга киритган илк ютуғи ҳисобланади. Армен Юрьевич кўп йиллар давомида Ўзбекистон дзюдо федерацияси раҳбариятида самарали меҳнат қилган. Ҳозирда Халқаро дзюдо федерациясида Ҳакамлар ҳайъати директори лавозимида фаолият олиб бормоқда. “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи", “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спорт устози" фахрий унвонлари ҳамда “Меҳнат шуҳрати” ордени соҳиби.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Армен Багдасаровни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

Армен Юрьевич Багдасаров родился 31 июля 1972 года в Ташкенте. Серебряный призёр Летней Олимпиады 1996 года в Атланте. Следует отметить, что это первая медаль в истории Независимого Узбекистана на летних Олимпийских играх. Армен Багдасаров долгие годы работал в составе руководства Федерации дзюдо Узбекистана. В настоящее время продолжает свою деятельность в качестве директора судейского департамента Международной федерации дзюдо. Обладатель почётных званий «Заслуженный мастер спорта Узбекистана», «Заслуженный тренер Узбекистана», ордена «Мехнат шухрати».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Армена Багдасарова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.