Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситовни табриклаймиз!
Узоқ йиллардан бери ўзбек спорти ривожи учун катта хизмат қилиб келаётган таниқли арбоб, Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситов бугун таваллуд айёмини нишонламоқда.
Баҳодир Махситович Махситов 1948 йил 30 июль куни Тошкент вилоятида туғилган. 1976 йил Тошкент Давлат университетини тамомлаган. Баҳодир Махситович университетни тамомлагач узоқ йиллар суд-ҳуқуқ тизимида, шу жумладан, Шайхонтоҳур тумани ва Тошкент шаҳар судида, Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигида бир неча лавозимларда самарали меҳнат қилган. 1994-1995 йиллар Тошкент вилояти Бўка тумани ҳокими, 1995-2002 йиллар Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт давлат қўмитаси раиси бўлган. 2002-2003 йиллар Ўзбекистон Республикаси Президенти девонида ишлади. 2020 йил декабрдан Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси лавозимида ўзбек спорти ривожи учун хизмат қилмоқда. У кишининг узоқ йиллик меҳнати давлатимиз томонидан “Меҳнат шуҳрати” ордени, “Қорақалпоғистон Республикасида хизмат кўрсатган маданият ходими” фахрий унвони билан мукофотланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Баҳодир Махситовни таваллуд куни билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем председателя Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходира Махситова!
Известный деятель, долгие годы служащий на пути развития узбекского спорта, председатель Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов сегодня отмечает свой День рождения.
Баходир Махситович Махситов родился 30 июля 1948 года в Ташкентской области. В 1976 году окончил Ташкентский государственный университет. После окончания вуза Баходир Махситович долгие годы плодотворно работал на нескольких должностях в судебно-правовой системе, в том числе в Шайхантахурском районном и Ташкентском городском судах, в Министерстве юстиции Республики Узбекистан. В 1994-1995 годах был хокимом Букинского района Ташкентской области, в 1995-2002 -председателем Государственного комитета Республики Узбекистан по физической культуре и спорту. В 2002-2003 гг работал в Аппарате Президента Республики Узбекистан. С декабря 2020 года служит в должности председателя Совета ветеранов спорта Узбекистана. За многолетний труд он был награждён государством орденом “Мехнат шухрати”, почётным званием “Заслуженный работник культуры Республики Каракалпакстан”.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Баходира Махситова с Днём рождения, желает ему всех благ, крепкого здоровья и долгих лет жизни.