Атлетлар шаҳарчаси меҳмонлар ихтиёрига топширилди
Тантанали тадбирда «Осиё болалари» Халқаро ўйинларида иштирок этувчи давлатлар вакиллари: спортчилар, мураббийлар, кўнгиллилар, спорт делегациялари аъзолари иштирок этди.
Амфитеатрда икки мингдан ортиқ кишини жамлаган ушбу унутилмас воқеа томошабинлари катта таассуротларга эга бўлишди. Ёш спортчиларни табриклаш учун тадбирга Россия Олимпия қўмитаси президенти Станислав Поздняков, «Осиё болалари» халқаро ўйинлари қўмитаси президенти Владимир Максимов каби фахрий меҳмонлар ташриф буюришди.
Ўйинлар давомида болалар маркази ўзига хос Олимпия шаҳарчаси сифатида ўз тарихида биринчи марта Ўзбекистон, Арманистон, Афғонистон, Ҳиндистон, Эрон, Қозоғистон, Қирғизистон, Ливан, Мўғулистон, Россия, Покистон, Таиланд, Туркманистон каби жами 13 та давлат вакилларини қабул қилади.

Состоялось открытие Деревни спортсменов
В красочном мероприятии приняли участие представители стран-участниц Международных игр «Дети Азии»: атлеты, тренеры, волонтёры, представители спортивных делегаций.
Зрители этого незабываемого события, собравшего в амфитеатре более двух тысяч человек, получили массу положительных эмоций. Поздравить юных атлетов приехали почётные гости - президент Олимпийского комитета России Станислав Поздняков, президент Международного комитета игр «Дети Азии» Владимир Максимов и другие.
На период игр детский центр впервые в своей истории станет аналогом Олимпийской деревни, где одновременно собрались спортивные делегации сразу 13 государств - Узбекистана, Армении, Афганистана, Индии, Ирана, Казахстана, Кыргызстана, Ливана, Монголии, России, Пакистана, Таиланда, Туркменистана.