Мамлакатимизга ташриф буюрган хорижлик мутахассисларга антидопинг қоидалари бўйича ўқув-семинари ўтказилди
Пойтахтимиздаги “Юнусобод спорт мажмуаси”да оғир атлетика бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионати старт олиш арафасида. Ушбу қитъа биринчилигида 21 давлатдан, умумий ҳисобда 250 дан ортиқ полвонлар чемпионлик учун баҳс олиб боришади. Спортчилар билан бирга делегация раҳбарлари ва мураббийлар штаби ҳам пойтахтимизда меҳмон бўлиб туришибди.
Мусобақа доирасида Ўзбекистон Миллий антидопинг агентлиги вакиллари томонидан хорижлик мутахассислар ва спортчилар учун “Антидопинг қоидабузарлик турлари ва допинг назоратини амалга ошириш тартиби” тўғрисида ўқув-семинар ўтказилди.
Семинар якунида Халқаро оғир атлетика федерацияси вакиллари ва ташкилий қўмита мутасаддилари ҳамкорлик учун ўз миннатдорчилигини билдирган ҳолда Агентлик ходимларига мамлакатда ҳалол спорт тарғиботини амалга оширишдаги самарали фаолиятлари учун махсус сертификатлар топширишди.
Маълумот учун, Осиё чемпионати 25 июлга қадар давом этади ва унда мамлакатимиз шарафини 36 нафар иқтидорли спортчиларимиз ҳимоя қилади.

В Ташкенте для зарубежных специалистов организован семинар по антидопинговым правилам
В столичном спортивном комплексе “Юнусабад” стартует чемпионат Азии по тяжёлой атлетике среди юниоров и молодёжи. На этом континентальном первенстве за медали будут бороться более 250 спортсменов из 21 страны. В столице находятся руководители делегаций, тренерский штаб и непосредственно сами участники предстоящего континентального первенства.
В рамках соревнований специалистами Национального антидопингового агентства Узбекистана был проведён обучающий семинар для зарубежных экспертов и спортсменов на тему “Виды антидопинговых нарушений и порядок осуществления допинг-контроля”.
По итогам семинара представители Международной федерации тяжёлой атлетики и официальные лица Оргкомитета выразили признательность за сотрудничество и вручили сотрудникам Агентства специальные сертификаты за эффективную деятельность по пропаганде честного спорта в стране.
Отметим, что чемпионат Азии продлится до 25 июля, в котором Узбекистан на домашней арене представят 36 спортсменов.