Мутасаддилар Осиё чемпионатига тайёргарликни кўздан кечиришди
Спортни ривожлантириш вазирининг ўринбосари, Ўзбекистон оғир атлетика федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов ҳамда МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов Муҳаммад Жалуд бошчилигидаги Халқаро оғир атлетика федерацияси вакиллари билан ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги қитъа биринчилигини қабул қиладиган “Юнусобод спорт мажмуаси”га ташриф буюришди. Мутасаддилар унда бўлажак мусобақага олиб борилаётган тайёргарлик жараёнини ўрганишди.
Бу вақтга келиб, аренада мусобақа ташкилий қўмитаси Осиё чемпионатида иштирок этадиган спортчиларни сўнгги бор рўйхатдан ўтказиш жараёнини амалга ошираётган эди. Шундан сўнг ушбу жараёнга Шаҳрулло Маҳмудов, Шерзод Ташматов ва Муҳаммад Жалуд ҳам қўшилиб, иштирокчи давлатлар билан суҳбатлашишди.
Унда сўз олган Муҳаммад Жалуд ўзбек оғир атлетикасининг жаҳонда тутган ўрнига юқори баҳо берар экан, бошланаётган мусобақага юқори даражада тайёргарлик кўрилганини алоҳида таъкидлади. Шунингдек, жаноб Жалуд мамлакатимиз ҳукуматига ушбу жараённи қўллаб-қувватлашдаги ёрдами учун алоҳида миннатдорчилик билдирди.
Тадбир давомида мусобақа қандай талаблар асосида ўтиши меҳмонларга яна бир бор эслатиб ўтилди ва ташкилий жараён бўйича барча керакли маълумотлар берилди. Шундан сўнг мутасаддилар арена бўйлаб мусобақага кўрилаётган тайёргарликни атрофлича ўрганиб чиқишди.

Официальные лица посетили место проведения ЧА по тяжёлой атлетике
Заместитель министра Развития спорта, первый заместитель председателя Федерации тяжёлой атлетики Узбекистана Шахрилло Махмудов и заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов вместе с представителями Международной федерации тяжёлой атлетики во главе с Мухаммедом Джалудом посетили спортивный комплекс “Юнусабад”, который примет первенство континента среди юниоров и молодёжи. Официальные лица изучили процесс подготовки к предстоящему турниру.
В это время представители оргкомитета соревнований на арене уже осуществляли окончательный процесс регистрации спортсменов для участия в чемпионате Азии. После этого к этой работе присоединились Шахрилло Махмудов, Шерзод Ташматов и Мухаммед Джалуд, которые побеседовали с делегациями стран-участниц.
В ходе процесса Мухаммед Джалуд, высоко оценивая роль узбекской тяжёлой атлетики в мире, особо отметил высокий уровень подготовки к предстоящим соревнованиям. Г-н Джалуд также выразил особую благодарность Правительству нашей страны за помощь в поддержке организации столь важных состязаний.
В ходе мероприятия гостям предоставили всю необходимую информацию по организационному процессу. После этого официальные лица подробно изучили готовность арены к предстоящему чемпионату Азии.