Ёш курашчиларимиз қитъа чемпионатида ўн учта медаль қўлга киритишди
Баҳрайн пойтахти Манама шаҳрида спорт курашлари бўйича ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионати ўз якунига етди. Унда иштирок этган терма жамоамиз мусобақани 13 та медаль билан тугатди.
Сўнгги кун дастурида эркин кураш бўйича беллашувлар бўлиб ўтди. Унда бронза медали учун гиламга чиққан Арслан Раҳимов (-61 кг) мўғулистонлик Энхболд Энхбатни 8-2, -92 кг вазндаги Равшанбек Жумабоев эса кореялик Ча Сео Хюнни 10-2 ҳисобида таслим этиб, совриндорлар қаторидан жой олишди. Афсуски, яна икки вакилимиз мазкур босқичда имкониятни бой бериб қўйди.
Шу тариқа, спорт курашлари бўйича ёшлар терма жамоамиз мусобақани 2 та олтин, 3 та кумуш ва 8 та бронза медаллари билан якунлади. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ўзбекистон спорт курашлари ассоциацияси ва жамоамизни ушбу натижа билан табриклаб қолади.

Молодые борцы Узбекистана завершили ЧА с 13 медалями
Завершилось молодёжное первенство континента по спортивной борьбе, которое в эти дни проходило в столице Бахрейна. Участвовавшие в нём представители сборной Узбекистана завоевали 13 наград различного достоинства.
В заключительный день соревнований лучших определяли среди вольников. Бронзовых наград удостоились Арслан Рахимов (-61 кг) и Равшанбек Джумабаев (-92 кг). К сожалению, ещё два наших соотечественника не смогли преодолеть квалификационный барьер.
Таким образом, молодёжная команда нашей страны завершила чемпионат Азии с 2 золотыми, 3 серебряными и 8 бронзовыми наградами. Национальный Олимпийский комитет поздравляет Ассоциацию спортивной борьбы Узбекистана с достигнутым результатом и желает дальнейших успехов.