Пойтахтимизда Корея Республикаси элчиси кубоги учун мусобақа бошланди
Тошкентда таэквондо бўйича Корея Республикасининг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва Мухтор элчиси жаноб Ким Хи Санг кубоги учун мусобақа бошланди. Унда Республикамизнинг турли ҳудудларидан ташриф буюрган 600 нафардан зиёд таэквондочи иштирок этмоқда.
Мусобақанинг очилиш маросимида Спортни ривожлантириш вазирининг ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов, МОҚ раиси ўринбосари, Ўзбекистон таэквондо WT ассоциацияси раиси Шерзод Ташматов, жаноб Ким Хи Санг иштирок этишди. Унда сўз олган мутасаддилар мамлакатимизда таэквондо спортининг жадал суратларда ривожланиб бораётгани, терма жамоамизнинг сўнгги қитъа биринчилигида қайд этган натижасига алоҳида тўхталиб ўтишди. Тадбир давомида ёш таэквондо усталарининг чиқиши “Универсал” аренадаги мухлисларга янада кўтаринки кайфият улашди.
Шерзод Ташматов ҳар икки мамлакат ўртасидаги дўстона алоқаларни янада ривожлантириш, хусусан, юртимизда таэквондо ривожини кучайтиришдаги ёрдами учун жаноб Ким Хи Сангга эсдалик совғасини тақдим қилди.

В столице стартовал турнир на Кубок Посла Республики Корея
В Ташкенте стартовали соревнования по таэквондо WT на Кубок Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Корея в Узбекистане г-на Ким Хи Санга. В нём принимают участие более 600 единоборцев с различных регионов республики.
В церемонии открытия приняли участие заместитель министра Развития спорта Шахрилло Махмудов, заместитель председателя НОК, председатель Ассоциации таэквондо Узбекистана Шерзод Ташматов, г-н Ким Хи Санг. Выступившие на мероприятии официальные лица особо отметили динамичное развитие таэквондо в нашей стране, результаты Национальной сборной на последнем континентальном первенстве. Выступление юных атлетов в ходе торжественного мероприятия подарило всем участникам праздника спорта во Дворце "Универсал" ещё больше хорошего настроения.
Шерзод Ташматов вручил г-ну Ким Хи Сангу памятный подарок за вклад в развитие дальнейших дружественных отношений между двумя странами, в частности за помощь в популяризации таэквондо в Узбекистане.