Зуҳриддин Қодировни табриклаймиз!
Бугун қиличбозлик бўйича мустақил Ўзбекистоннинг биринчи жаҳон чемпиони Зуҳриддин Қодиров таваллуд айёмини нишонламоқда.
Зуҳриддин Қодиров 2006 йил Тошкент шаҳрида дунёга келган. 5 йилдан бери қиличбозликнинг сабля йўналиши бўйича шуғулланиб келади. Маҳоратли қиличбозимиз жорий йил БААда ўтган ўсмирлар ўртасидаги дунё биринчилигида ғалаба қозониб, ушбу спорт турида Ўзбекистон учун жаҳон чемпионлигини келтирган биринчи атлетга айланди. Ушбу натижаси эвазига Президентимиз томонидан “Мард ўғлон” давлат мукофоти билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Зуҳриддин Қодировни таваллуд куни билан табриклаб, унга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Зухриддина Кадырова!
Сегодня свой День рождения отмечает первый чемпион мира Независимого Узбекистана по фехтованию Зухриддин Кадыров.
Зухриддин Кадыров родился 22 июня 2006 года в Ташкенте. Занимается фехтованием на саблях с 5 лет. Юный фехтовальщик стал первым атлетом в истории Узбекистана, выигравший первенство планеты среди юниоров, который прошёл в ОАЭ в этом году. За высокий результат со стороны Президента награждён Государственной премией "Мард углон".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Зухриддина Кадырова с Днём рождения, желает ему дальнейших успехов и ярких побед.