Бугун каноэда эшкак эшиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Нилуфар Зокирова туғилган кунини нишонламоқда.
Нилуфар Обиджон қизи Зокирова 1997 йил 15 июнь куни Тошкент шаҳрида таваллуд топган. 2018 йил Индонезияда ўтган Осиё ўйинларида каноэда эшкак эшиш бўйича жуфтлик баҳсларида Дилноза Раҳматова билан кумуш медални қўлга киритди.
2019 йил августда Венгриянинг Сегед шаҳрида ўтган жаҳон чемпионатида 200 метр масофада кечган жуфтлик баҳсларида Дилноза Раҳматова билан бронза медалига эга чиқди. Ушбу дунё биринчилигидаги юқори натижаси орқали Токио-2020 Олимпия ўйинларига йўлланма олиб, 4 йилликнинг энг нуфузли мусобақасида юртимиз шарафини ҳимоя қилди. Қайд этган натижалари эвазига давлатимиз томонидан “Келажак бунёдкори” медали билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Нилуфар Зокировани таваллуд айёми билан муборакбод этиб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Нилуфар Зокирову!
Сегодня представительница сборной Узбекистана по гребле на каноэ Нилуфар Зокирова празднует свой День рождения.
Зокирова Нилуфар Обиджон кизи родилась 15 июня 1997 года в Ташкенте. На Азиатских играх 2018 года завоевала серебряную медаль по гребле на каноэ в парном разряде вместе с Дилнозой Рахматовой.
На чемпионате мира 2019 года в венгерском городе Цегед, в парном разряде с Дилнозой Рахматовой завоевали бронзу. Участница Токио-2020. За достигнутые результаты награждена государством медалью “Келажак бунёдкори”.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Нилуфар Зокирову с Днём рождения, желает ей успехов и дальнейших побед.