Тартибсизлик қимматга тушди. ОФК ярим финални мухлисларсиз ўтказишимиз ҳақида қарор чиқарди
Осиё футбол конфедерацияси Тартиб-интизом қўмитаси U-23 Осиё кубоги чорак финали доирасидаги Ўзбекистон – Ироқ учрашувида юз берган воқеалар юзасидан қарор чиқарди.
Унга кўра, Ўзбекистон – Ироқ U-23 терма жамоалари ўртасидаги учрашувда бош ҳакам томонидан дарвозабонимиз Абдувоҳид Неъматов майдондан четлатилганидан сўнг, стадиондаги томошабинлар томонидан майдонга турли хил буюмлар улоқтирилган, оқибатда ўйин бир неча дақиқага тўхтаб қолган.
ОФК Тартиб-интизом қўмитаси юзага келган вазиятларни ўрганиб чиқиб, Ўзбекистон U-23 терма жамоаси футболчиси Абдувоҳид Неъматовга нисбатан 3 та ўйинга четлатиш (дисквалификация) ва жарима интизом чорасини қўллаш, Олимпия терма жамоасининг ярим финал доирасида Японияга қарши учрашувини мухлисларсиз ўтказиш ҳамда Ўзбекистон футбол ассоциациясига жарима интизом чорасини қўллаш юзасидан қарор чиқарди.
Тартиб-интизом қўмитаси қарорига кўра, ярим финал доирасидаги баҳсда 500 нафаргача япониялик футбол ишқибозларининг учрашувга киришига рухсат берилди, дея маълум қилмоқда Ўзбекистон футбол ассоциацияси.

Сегодняшний матч Узбекистан-Япония пройдёт без узбекских болельщиков!
Дисциплинарный комитет Азиатской конфедерации футбола вынес решение по инциденту, произошедшему на матче Узбекистан-Ирак в рамках четвертьфинала Кубка Азии U-23.
После того, как главным судьёй данной встречи был удалён с поля вратарь сборной Узбекистана Абдувохид Нематов, некоторые зрители на стадионе разбросали поле различными предметами, в результате чего игра была приостановлена на несколько минут.
Дисциплинарный комитет АФК, изучив сложившуюся ситуацию, принял решение об отстранении Абдувахида Нематова от 3-х игр и наложении на него штрафа, кроме того, о проведении полуфинального матча Олимпийской сборной Узбекистана против Японии без болельщиков и наложении штрафа на Ассоциацию футбола Узбекистана.
Согласно решению Дисциплинарного комитета, на матч в рамках полуфинала будет допущено до 500 японских болельщиков, сообщает пресс-служба Ассоциация футбола Узбекистана.