Қиличбозларимиз Осиё чемпионатини кумуш медаль билан якунлашди
Сеул шаҳрида давом этаётган қиличбозлик бўйича қитъа биринчилигида ҳамюртларимиз иштирокларини якунлашди. Қувонарлиси, унда юртимиз шарафини ҳимоя қилган шпагачи йигитларимиз кумуш медални қўлга киритишди.
Маълум қилганимиздек, финалда жамоамиз мезбон Корея Республикаси вакилларига қарши майдонга тушишди. Қизиқарли ва муросасиз кечган беллашув 38:35 ҳисобида кореялик қиличбозларнинг ғалабаси билан якунланди.
Қайд этиш жоиз, шу тариқа қиличбозларимиз илк бор финал босқичида иштирок этишди. Бу эса жамоамиз учун келгусида кутиб турган финаллар олдидан катта тажриба бўлди. Ўз навбатида, ҳамюртларимиздан кейинги мусобақаларда янги ғалаба ва олтин медаллар кутиб қоламиз.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси шпагачиларимизнинг қўлга киритган ушбу муваффақияти билан Ўзбекистон қиличбозлик федерацияси, спортчиларимиз ва мураббийлар штабини, мухлисларимизни самимий табриклаб қолади.

Узбекские фехтовальщики – вице-чемпионы ЧА!
Наши соотечественники завершили выступления на континентальном первенстве по фехтованию, которое продолжается в Сеуле. Отрадно отметить, что шпажисты сборной Узбекистана, защищавшие честь нашей страны на столь престижных стартах, завоевали серебряную медаль.
Как мы сообщали ранее, в финале наша команда встретилась с хозяевами турнира. Интересная и бескомпромиссная встреча завершилась победой южнокорейских фехтовальщиков со счётом 38:35.
Стоит отметить, что таким образом, отечественные фехтовальщики впервые пробились в финальном этапе ЧА. Это был большой опыт для сборной Узбекистана, перед предстоящими международными стартами.
Национальный Олимпийский комитет искренне поздравляет Федерацию фехтования Узбекистана, спортсменов и тренерский штаб, поклонников узбекского спорта с достигнутым успехом отечественных шпажистов.