Ўзбек оғир атлетикасининг янги “қалдирғоч”лари парвозга шай
Айни кунларда Мексиканинг Леон шаҳрида ўсмирлар ўртасида оғир атлетика бўйича жаҳон чемпионати бўлиб ўтмоқда. 40 га яқин мамлакатдан 200 нафардан ортиқ спортчи иштирок этаётган мазкур мусобақада терма жамоамиз вакиллари ҳам юртимиз шарафини ҳимоя қилишади.
Ўзбекистон оғир атлетика федерациясининг маълум қилишича, тажрибали мураббий Нурулло Тоғаев бошчилигида 4 нафар спортчимиз жаҳон чемпионати медаллари учун кураш олиб боради. 18 июнга қадар давом этадиган дунё биринчилигида ҳамюртларимизнинг иштироки қуйидаги саналарга белгиланган:
14 июнь: Диёрбек Эрматов (-73 кг), 22:00;
16 июнь: Нигора Сувонова (-76 кг), 01:00;
17 июнь: Аброрбек Маъруфбеков (-96 кг), 04:00;
18 июнь: Қудратбек Салимжонов (-102 кг), 04:00.
Дастурлар Тошкент вақти билан кўрсатилган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси бўлажак мусобақада иштирок этадиган барча спортчиларимизга омад ва ғалабалар тилаб қолади.

Юные тяжелоатлеты Узбекистана будут защищать честь страны на ЧМ
В эти дни в мексиканском Леоне проходит чемпионат мира по тяжёлой атлетике среди юниоров. В данных соревнованиях, в котором принимают участие более 200 спортсменов из около 40 стран планеты, представители сборной Узбекистана также будут защищать честь страны.
По информации Федерации тяжёлой атлетики Узбекистана, 4 спортсмена под руководством опытного тренера Нурулло Тогаева будут бороться за медали ЧМ.
Выступление наших соотечественников на первенстве планеты пройдёт в следующих датах:
14 июня: Диёрбек Эрматов (-73 кг), 22:00 (по ташкентскому времени);
16 июня: Нигора Сувонова (-76 кг), 01:00;
17 июня: Аброрбек Маруфбеков (-96 кг), 04:00;
18 июня: Кудратбек Салимжонов (-102 кг), 04:00.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает удачи юным тяжелоатлетам предстоящих престижных стартах.