Ўзбекистон Қаҳрамони Қувондиқ Саноқулов 65 ёшда!
Бугун нафақат мамлакатимиз иқтисодиёти, балки спорт соҳасида ҳам ривожланишида улкан ҳисса қўшиб келаётган давлат ва жамоат арбоби Қувондиқ Саноқулов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Қувондиқ Саноқулович Саноқулов 1957 йил 12 июнь куни туғилган. Тошкент политехника институтини тугатган ёш металлург кейинчалик техника фанлар доктори, Ўзбекистон Қаҳрамони даражасига кўтарилди. Қувондиқ Саноқулович Олмалиқ ва Навоийдаги кон-металлургия комбинатларида раҳбар, туман ҳокими, Ўзбекистон Республикаси Бош вазири ўринбосари каби лавозимларда фаолият олиб борган. Ҳозирда “Навоий кон-металлургия комбинати”нинг бош директори, Олий Мажлис Сенатори, Ўзбекистон сузиш федерацияси раиси сифатида ишламоқда. Юртимиз тараққиётига қўшган ҳиссаси учун “Дўстлик” ва “Фидокорона хизматлари учун” орденлари, "Ўзбекистон Қаҳрамони" фахрий унвони ва “Олтин юлдуз” медали билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Қувондиқ Саноқуловни бугунги таваллуд куни билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Герою Узбекистана Кувондику Санокулову - 65 лет!
Сегодня отмечает свой День рождения государственный и общественный деятель Кувондик Санокулов, внёсший огромный вклад в развитие не только экономики страны, но и спортивной сферы.
Санокулов Кувондик Санокулович родился 12 июня 1957 года. По окончании Ташкентского политехнического института, молодой металлург проделал путь от молодого металлурга до доктора технических наук, Героя Узбекистана. Занимал должность руководителя НГМК и АГМК, а также, хокима района и заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан. В настоящее время работает Генеральным директором Навоийского горно-металлургического комбината, сенатором Олий Мажлиса, председателем Федерации плавания Узбекистана. За вклад в развитие страны награждён орденами "Дустлик" и "Фидокорона хизматлари учун", почётным званием "Герой Узбекистана" медалью "Золотая звезда".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Кувондика Санокулова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.