Қорақалпоғистон спорти Спортни ривожлантириш вазири нигоҳида
Ўзбекистон Республикаси Спортни ривожлантириши вазири Адҳам Икрамов бошчилигидаги Ишчи гуруҳ ҳудудларда спортни ривожлантириш борасида амалга оширилаётган ишлар билан яқиндан танишишда давом этмоқда.
Навбатдаги манзил Қорақалпоғистон Республикаси бўлиб, ташриф доирасида ҳудудда спортни ривожлантириш борасида эришилаётган ютуқлар билан бир қаторда соҳада мавжуд камчиликлар ҳам атрофлича таҳлил қилинди.
Ўрганишлар давомида жорий йил 23 май куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев раислигида ўтказилган видеоселектор йиғилишида берилган топшириқлар юзасидан масъуллар билан тушунтириш ишлари олиб борилди.
Нукус Олимпия захиралари коллежига ташриф давомида бу ерда таҳсил олаётган ёш спортчилар билан мулоқот ташкил этилди. Вазир улар билан самимий суҳбатлашиб, ёш кадрларни қийнаётган муаммо ва камчиликларни ўрганди.
Эслатиб ўтамиз, вазир бошчилигидаги ишчи гуруҳ бунгача Хоразм, Андижон, Фарғона, Наманган, Жиззах ва Сирдарё вилоятларига ҳам ташриф буюриб, ҳудудларда спорт соҳаси ривожига қаратилаётган эътибор ва ёшларга яратиб берилаётган имкониятлар билан яқиндан танишган эди.

Адхам Икрамов посетил Каракалпакстан в целях анализа проводимой работы в спортивной сфере региона
Рабочая группа во главе с министром Развития спорта Республики Узбекистан Адхамом Икрамовым продолжает знакомиться с проводимой работой по развитию спорта в регионах.
Следующим пунктом назначения стала Республика Каракалпакстан, где наряду с достигнутыми успехами в спортивной сфере региона были всесторонне проанализированы имеющиеся недостатки.
По данным поручениям 23 мая текущего года на видеоселекторном совещании прошедшем под председательством Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, с ответственными лицами региона была проведена разъяснительная работа .
В ходе визита в Нукусский колледж Олимпийского резерва состоялся диалог с обучающимися здесь молодыми спортсменами. Министр поближе ознакомился с имеющимися проблемами и недостатками, которые имеются у молодых кадров.
Напомним, что до этого рабочая группа во главе с министром также посетила Хорезмскую, Андижанскую, Ферганскую, Наманганскую, Джизакскую и Сырдарьинскую области и ознакомилась с вниманием, уделяемым развитию спортивной сферы в регионах, и возможностями, предоставляемыми подрастающему поколению.