Бугун таниқли таэквондочимиз Динорахон Мамадибрагимова таваллуд айёмини нишонламоқда.
Динорахон Мамадибрагимова 1997 йил 8 июнь куни Фарғона вилоятида туғилган. 2017 йил Жанубий Кореянинг Мужу шаҳрида ўтказилган жаҳон чемпионатида -53 кг вазн тоифасининг бронза медали соҳиби бўлди. Мамадибрагимова ҳозирча жаҳон чемпионатида совриндор бўлган ягона таэквондочи қизимиз бўлиб турибди. 2019 йил Бутунжаҳон ҳарбийлар ўйинларида финалгача етиб борган. Зулфия номидаги Давлат мукофоти совриндори.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Динорахон Мамадибрагимовани бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Динорахон Мамадибрагимову!
Сегодня представительница сборной Узбекистана по таэквондо WT Динорахон Мамадибрагимова празднует свой День рождения.
Динорахон Мамадибрагимова родилась 8 июня 1997 года в Ферганской области. Бронзовый призёр чемпионата мира 2017 года в Южной Корее в весовой категории до 53 кг. На сегодняшний день является единственной узбекской таэквондисткой, которой удалось завоевать медаль на ЧМ. Финалистка Всемирных военных игр 2019 года. Лауреат Государственной премии имени Зульфии.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсменку с Днём рождения, желает ей здоровья и самого наилучшего.