Рейтинг турнирида қатнашадиган “классик” курашчиларимизнинг ҳам таркиби маълум
Хабар берганимиздек, 2-5 июнь кунлари Қозоғистоннинг Олма-ота шаҳрида эркин, юнон-рум ва аёллар кураши бўйича рейтинг турнири бўлиб ўтади. Мураббийлар штаби эркин кураш дастуридан сўнг юнон-рум кураши бўйича мусобақада иштирок этадиган таркибимизни ҳам маълум қилди.
Ўзбекистон спорт курашлари ассоциациясининг таъкидлашича, жароҳати сабаб 130 кг вазн тоифасидаги курашчимиз, Осиё ўйинлари ғолиби Мўминжон Абдуллаев рейтинг турнирини ўтказиб юборади. Таркибда Илҳом Баҳромов, Жалгасбай Бердимуратов, Рустам Ассакалов каби номдор спортчиларни учратиш мумкин. Терма жамоамиз таркиби:

Состав сборной Узбекистана по греко-римской борьбе, который будет выступать в Алмате
Как мы сообщали ранее, со 2 по 5 июня в Алмате пройдёт рейтинговый турнир по вольной, греко-римской и женской борьбе. Тренерский штаб сборной Узбекистана объявил состав, который будет участвовать в соревнованиях среди классических борцов.
Ассоциация спортивной борьбы Узбекистана сообщила, что из-за травмы победитель Азиатских игр Муминжон Абдуллаев, выступающий в весовой категории до 130 кг, пропустит рейтинговый турнир. В составе можно встретить таких именитых спортсменов, как Ильхом Бахромов, Джалгасбай Бердимуратов, Рустам Ассакалов.