Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов 61 ёшда!
Абдулла Нигматович Арипов 1961 йил 24 май санасида Тошкентда таваллуд топган. Мамлакатимизнинг ҳар томонлама юксалиши, Янги Ўзбекистоннинг янги марраларни забт этиши, халқаро майдонда ўз позицияларини кун сайин мустаҳкамлаб боришида у каби жонкуяр ва фидоий ўзбек ўғлонларининг хизматлари беқиёс.
Жумладан, мамлакатимизда жисмоний тарбия ва спортни қўллаб-қувватлаш, соҳани тараққий эттириш, ёшлар орасида янада оммалаштиришда Абдулла Нигматовичнинг хизматлари алоҳида эътирофга сазовор. Булар энг аввало, атлетларимизнинг халқаро майдонда эришаётган ютуқларида яққол намоён бўлмоқда.
Абдулла Арипов бошчилигидаги ҳукуматимизнинг бевосита қўллаб-қувватлаши билан ҳозирда терма жамоаларимиз йирик халқаро мусобақаларга қизғин ҳозирлик кўришмоқда. Ўзбекистон Олимпия оиласи Президентимизга камарбаста бўлиб, юртимизда оммавий спорт ва соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш, профессионал спортга ёрдам бериш борасида иш олиб бораётган ҳукуматимиз раҳбарига чексиз миннатдорчилик изҳор қилади.
Фурсатдан фойдаланиб, Абдулла Нигматовични бугунги таваллуд айёми билан самимий муборакбод этган ҳолда унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва фаолиятида улкан муваффақиятлар тилаб қоламиз.

Премьер-министру Республики Узбекистан Абдулле Арипову - 61 год!
Абдулла Нигматович Арипов родился 24 мая 1961 года в Ташкенте. Безусловно, его заслуги во всестороннем развитии страны и поднятии его имиджа, в достижениях Нового Узбекистана и раскрытии его потенциала на международной арене бесценны. В частности, особого признания заслуживает его вклад в поддержку физической культуры и спорта в стране, развитие спортивной сферы, её популяризации среди молодёжи. Это, прежде всего, отражается на достойных выступлениях отечественных спортсменов на мировой арене.
Благодаря непосредственной поддержке Правительства во главе с Абдуллой Ариповым сборные страны готовятся к крупным международным соревнованиям. Олимпийская семья Узбекистана выражает глубокую признательность Абдулле Нигматовичу, который под руководством Президента ведёт активную работу по пропаганде массового спорта и здорового образа жизни, оказанию помощи профессиональному спорту.
Пользуясь случаем, искренне поздравляем Абдуллу Нигматовича с Днём рождения, желаем ему крепкого здоровья, долгих лет жизни, благополучия и больших успехов на пути процветания и развития нашей Родины.