ШҲТ йиғилишининг сўнгги делегацияси кутиб олинди
Эртага бўлиб ўтадиган ШҲТга аъзо давлатларнинг жисмоний тарбия ва спорт бўйича вазирлик ҳамда идоралари раҳбарлари асосий йиғилишида иштирок этувчи сўнгги делегация пойтахтимизга келди. ШҲТ Бош котиби Чжан Мин бошчилигидаги делегация И.Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида кутиб олинди.
Юқори мартабали меҳмонларни Спортни ривожлантириш вазири Адҳам Икрамов ва МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов қарши олишди. Пойтахтимизга сафари давомида Чжан Мин жанобларига ташкилот котибиятининг 2-тоифали эксперти Инчуань Фань, департаменти ходими Хайнин Чжень ва катта эксперт Нурали Ирзаев ҳамроҳлик қилишади. Шу тариқа, тадбирда қатнашиши кўзда тутилган сўнгги делегация ҳам Тошкентга етиб келди.
Маълум қилганимиздек, 20 май санасида мазкур йиғилишнинг асосий тадбирлари ташкил этилади. Шу билан бирга, Тошкентга келган делегация вакиллари Миллий Олимпия қўмитасига ҳам сафар уюштиради. Бундан ташқари, меҳмонлар Тошкент вилоятининг спорт инфратузилмаси билан ҳам танишиши режалаштирилган.

Делегация во главе с Генеральным секретарём ШОС прибыла в Ташкент
В нашу столицу прибыла последняя делегация, которая примет участие в завтрашнем совещании глав министерств и ведомств по физической культуре и спорту государств-членов ШОС. Спортивную делегацию во главе с Генеральным секретарем ШОС Чжан Минем встретили в Ташкентском международном аэропорту имени И.Каримова.
Высокопоставленных лиц радушно приветствовали министр Развития спорта Адхам Икрамов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов. Господина Чжан Мина сопровождают эксперт 2 категории Секретариата Организации Инчуань Фань, сотрудник департамента Хайнин Чжень и старший эксперт Нурали Ирзаев.
Как мы сообщали ранее, 20 мая будут организованы основные мероприятия данного совещания. В то же время представители делегаций, прибывшие в Ташкент, организуют поездку в Национальный Олимпийский комитет. Кроме того, планируется знакомство гостей со спортивной инфраструктурой Ташкентской области.