БААнинг марҳум президенти хотирасига эҳтиром кўрсатилди
13 май куни БАА Президенти Шайх Халифа бин Зоид Ол Наҳаён дунёдан кўз юмди. Бугун Ўзбекистон Республикаси Спортни ривожлантириш вазирлиги ва МОҚ раҳбарияти марҳум давлат раҳбарининг вафоти юзасидан БААнинг Ўзбекистондаги элчихонасига ташриф буюриб, Амирлик халқига чуқур ҳамдардлик изҳор қилди.
Спортни ривожлантириш вазири Адҳам Икрамов ва унинг ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимовни БААнинг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва Мухтор элчиси Саид Матар Султон Ал Сири Ал Камзи қарши олди. Мутасаддиларимиз суҳбат давомида Шайх Халифанинг узоқ йиллар давомида ўз юртини ҳалоллик ва адолат билан бошқаргани, айниқса, мамлакатда спорт ривожига алоҳида эътибор қаратганини хотирлашди.
Шундан сўнг Адҳам Икрамов элчихонага ўзининг ҳамдардлик тилакларини ёзиб қолдирди:
“Ўзбекистон Республикаси Спортни ривожлантириш вазирлиги ва Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси БАА Президенти Шайх Халифа бин Зоид Ол Наҳаён вафотидан чуқур қайғуда.
Шайх Халифа ҳалол инсон, адолатли раҳбар бўлиб, бутун умрини халқига хизмат қилиш, давлатини юксалтиришга бағишлади. Шундай қайғули вақтда биз марҳумнинг оиласи ҳамда БАА халқи билан биргамиз. Улар учун дуодамиз!

Почтили память покойного президента ОАЭ
13 мая скончался Президент Объединённых Арабских Эмиратов шейх Халифа ибн Заид Аль Нахайян. Сегодня руководство Министерства развития спорта и НОК Узбекистана посетило посольство ОАЭ в Узбекистане и выразило глубокие соболезнования народу ОАЭ в связи с кончиной покойного главы государства.
Министра Развития спорта Адхама Икрамова и его заместителя Шахрилло Махмудова, Генерального секретаря НОК Ойбека Касимова встретил Чрезвычайный и Полномочный Посол ОАЭ в Узбекистане Саид Матар Султан Аль Сири Аль Камзи. В ходе беседы официальные лица нашей страны ещё раз вспомнили, что шейх Халифа долгие годы справедливо и плодотворно руководил своей страной, уделяя особое внимание развитию спорта среди населения.
После этого Адхам Икрамов написал в "Книге соболезнований" следующее:
"Министерство развития спорта и Национальный Олимпийский комитет Узбекистана глубоко опечалены кончиной Президента ОАЭ шейха Халифа ибн Заида Аль Нахайяна.
Шейх Халифа был честным человеком, справедливым лидером и посвятил всю свою жизнь служению своему народу, возвышению своего государства. В такое печальное время мы с семьей покойного и народом ОАЭ. Мы молимся за них!