ШҲТга аъзо давлатлар йиғилишига мартабали меҳмонларнинг ташрифи давом этмоқда
Шанхай Ҳамкорлик Ташкилотига аъзо мамлакат вакилларининг жисмоний тарбия ва спорт бўйича вазирлик ҳамда идоралари раҳбарлари иштирокидаги йиғилишга ташриф буюраётган меҳмонлар келишда давом этмоқда. Бугун Россия Федерацияси Спорт вазири Олег Матицин, Қозоғистон маданият ва спорт ишлари вазири ўринбосари Серик Жарасбаев раҳбарлигидаги делегациялар пойтахтимизга етиб келди.
Юқори мартабали шахсларни Адҳам Икрамов бошчилигидаги Спортни ривожлантириш вазирлиги мутасаддилари Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида илиқ қарши олишди. Қайд этиш жоиз, меҳмонлар бўлажак йиғилиш ташкилот томонидан олиб борилаётган ривожланиш стратегияларига жисмоний тарбия ва спорт соҳасида салмоқли ҳисса қўшишини алоҳида таъкидлашди.
Эртага бўлиб ўтадиган асосий йиғилиш кун тартибидан келгусида режалаштирилган юқори даражадаги спорт мусобақаларини ташкил этишда ҳамкорликни ривожлантириш, ШҲТ давлатлари ўртасида спорт соҳасида истиқболли лойиҳаларни амалга ошириш, давлатлар ва ҳудудлараро алоқаларни мустаҳкамлаш масалалари муҳокама қилинади.

В Ташкент прибывают представители спортивной сферы стран-членов ШОС
Продолжается визит почётных гостей для участия в совещании руководителей министерств и ведомств, отвечающих за развитие спорта, государств — членов ШОС, которое пройдёт в Ташкенте. Сегодня в нашу столицу прибыли делегации во главе с министром Спорта Российской Федерации Олегом Матыциным и заместителем министра Культуры и спорта Казахстана Сериком Жарасбаевым.
В Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова гостей тепло и радушно встретили представители Министерства Развития спорта во главе с Адхамом Икрамовым. Зарубежные специалисты особо отметили, что предстоящее совещание внесёт весомый вклад в стратегию развития сферы физической культуры и спорта.
В повестке завтрашнего совещания будут обсуждены вопросы развития сотрудничества в организации запланированных спортивных соревнований на высоком уровне, реализации перспективных проектов в области спорта между государствами ШОС, ещё большего укрепления межгосударственных и межрегиональных связей.