Бугун Ўзбекистон Республикаси Спортни ривожлантириш вазирининг маслаҳатчиси Авазжон Қудратиллаевич Каримов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Авазжон Каримов 1983 йил Тошкент шаҳрида туғилган. 2005 йилда Тошкент давлат иқтисодиёт университетини, 2016 йилда эса Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия институтини тамомлаган.
Меҳнат фаолиятини 2006 йилда Ўзбекистон каратэ миллий федерациясида бошлаб, шу пайтгача Спортнинг қишки ва мураккаб техник турлари ва От спорти бўйича Республика олий спорт маҳорати мактаблари, Маданият ва спорт ишлари вазирлиги, Чирчиқ ихтисослаштирилган Олимпия захиралари мактаб-интернати, Республика ОЗКда турли раҳбарлик лавозимларида, қолаверса, Жисмоний тарбия ва спорт вазирининг ҳамда Туризм ва спорт вазирининг ўринбосари сифатида самарали фаолият олиб борган.
Бугунги кунда Спортни ривожлантириш вазирининг маслаҳатчиси сифатида мамлакатимизда жисмоний тарбия ва спорт тараққиёти, соғлом турмуш тарзи тарғиботини янада кучайтириш йўлида жонбозлик кўрсатиб келмоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Авазжон Қудратиллаевични бугунги таваллуд айёми билан самимий муборакбод этиб, унга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Авазжона Каримова!
Сегодня советник Министра Развития спорта Республики Узбекистан Авазжон Каримов отмечает свой День рождения.
Авазжон Каримов родился 19 мая 1983 года в Ташкенте. В 2005 году окончил Ташкентский государственный экономический университет, а в 2016 году Узбекский государственный институт физической культуры.
Трудовую деятельность начал в 2006 году в Национальной федерации каратэ Узбекистана, затем работал на различных руководящих должностях в Республиканских школах высшего спортивного мастерства по зимним и сложным техническим видам спорта и конному спорту, Министерстве физической культуры и спорта, Чирчикской специализированной школе-интернате Олимпийского резерва, Республиканском КОР, а также плодотворно работал на должностях заместителей министров Физической культуры и спорта и Туризма и спорта.
На сегодняшний день, будучи советником министра Развития спорта, проявляет большую самоотверженность в деле развития физической культуры и спорта, пропаганды здорового образа жизни в стране.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Авазжона Кудратиллаевича с Днём рождения, желает ему долгих лет жизни, крепкого здоровья и дальнейших успехов.