Грецияда ўтган ЖЧ қаҳрамонлари юртимизга қайтиб келишди
Грециянинг Ираклион шаҳрида ўтган оғир атлетика бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионатида юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилган терма жамоамиз Ватанимизга қайтиб келди. Спортчи ва мураббийларимиз Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида тантанали кутиб олинди.
Тадбирда Шаҳрулло Маҳмудов бошчилигидаги Спортни ривожлантириш вазирлиги ҳамда Ўзбекистон оғир атлетика федерацияси ходимлари, спортчи ва мураббийларимизнинг яқинлари иштирок этишди. Мутасаддилар мусобақа қаҳрамонларини кутиб олишар экан, улар қайд этган натижа ёшларимиз орасида ушбу спортнинг янада оммалашиши йўлида хизмат қилишини алоҳида таъкидлашди.
Эслатиб ўтамиз, 2-10 май кунлари ўтган мусобақада 6 нафар спортчи билан қатнашган терма жамоамиз 5 та олтин, 5 та кумуш ва 2 та бронза медалларини жамғариб, умумжамоа ҳисобида 62 мамлакат орасида учинчи ўринни қўлга киритган.

Тяжелоатлеты Узбекистана, покорившие мировой пьедестал, вернулись на Родину
В международном аэропорту Ташкента имени Ислама Каримова состоялась торжественная церемония встречи сборной Узбекистана по тяжёлой атлетике, которая достойно выступила на молодёжном чемпионате мира в греческом городе Ираклион. Представители отечественной команды завоевали на первенстве планеты в общей сложности 12 медалей, тем самым, в общекомандном зачёте заняли 3 место.
Успешных тяжелоатлетов встретили заместитель министра Развития спорта, первый заместитель председателя Федерации тяжёлой атлетики Узбекистана Шахрилло Махмудов, сотрудники СМИ, близкие и родные спортсменов.
Напомним, что на состязаниях за победу боролись 304 спортсмена из 62 стран мира. По итогам бескомпромиссной борьбы за награды сборная Узбекистана завоевала: 5 золотых, 5 серебряных и 2 бронзовые медали.