Россиялик ёш теннисчилар Тошкентда йиғин ўтказишди
Теннис бўйича Россия U-14 терма жамоаси пойтахтимиздаги Республика Олимпия захиралари теннис мактабида йиғин ўтказди. Аҳамиятлиси, ушбу сафар учун ташриф буюрган жамоага Россия теннис федерацияси президенти Шамиль Тарпишев раҳбарлик қилди.
Россиялик ёш спортчилар 3 ҳафта давомида ҳамюртларимиз билан ўзаро тажриба алмашишди. Мазкур йиғин ҳар икки терма жамоа вакилларининг техник ва жисмоний ҳолатларини янада яхшилаш йўлида муҳим аҳамият касб этди. Шунингдек, спортчилар ушбу вақт оралиғида ITF J5 турнирида ҳам ўзаро куч синашдилар.
Ўзбекистон теннис федерациясининг маълум қилишича, россиялик ракетка усталари Тошкент йиғинини якунлаб, бугун тонгда ўз юртларига қайтиб кетишди.

Юные российские теннисисты провели свои УТС в Ташкенте
Сборная России до 14 лет по теннису провела сборы в Республиканской теннисной школе Олимпийского резерва. Зарубежную делегацию возглавил президент Федерации тенниса России Шамиль Тарпищев.
Юные российские спортсмены в течение 3 недель обменивались опытом с нашими соотечественниками. Данные УТС играют важную роль в улучшении технических навыков и физического состояния представителей обеих команд. В рамках подготовительного этапа атлеты также соревновались между собой на турнире ITF J5.
По информации Федерации тенниса Узбекистана, российские мастера большой ракетки завершили сборы в Ташкенте и сегодня утром вернулись на Родину.