Ҳарбийларимиз ўз маҳоратларини регбида намойиш қилишмоқда
Айни кунларда Мудофаа вазирлиги спорт комплекси ва Чирчиқ Олий танк қўмондонлик-муҳандислик билим юрти спорт мажмуасида Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги қўшинлари ўртасида 9 май “Хотира ва қадрлаш куни”га бағишлаб регби-7 бўйича Республикаси турнири ўтказилмоқда.
Мусобақада Республикамизнинг 4 ҳарбий округи (Марказий, Тошкент, Жануби-ғарбий, Шарқий), Ҳаво ҳужумидан мудофаа қўшинлари ва ҳарбий ҳаво кучлари, Ўзбекистон Республикаси Қуролли кучлари академияси, Чирчиқ Олий танк қўмондонлик-муҳандислик билим юрти жамоалари иштирок этмоқда.
Турнир 30 апрелга қадар давом этади. Уни ўтказиш орқали ҳарбийларимизнинг жисмоний ҳолатини яхшилаш, улардаги руҳий жанговорликни кучайтириш, аскарлар ўртасида иқтидорли регбичиларни терма жамоа учун селекция қилиш кўзда тутилган.

Чемпионат Узбекистана продолжает отбирать лучших регбистов среди военнослужащих
В настоящее время в спортивном комплексе Министерства обороны и Чирчикского высшего военного танкового командно-инженерного училища проводится республиканский турнир по регби-7, посвящённый 9 Мая “Дню памяти и почестей” между подразделениями Министерства обороны республики Узбекистан.
В соревнованиях принимают участие команды 4 военных округов страны (Центрального, Ташкентского, Юго-Западного, Восточного), войск противовоздушной обороны и военно-воздушных сил, академии Вооруженных сил Республики Узбекистан, Чирчикского высшего военного танкового командно-инженерного училища.
Турнир продлится до 30 апреля. Данные соревнования способствуют улучшению физического состояния военнослужащих, повышению их боевого духа. Кроме того, одной из основных целей - отбор среди солдат талантливых регбистов для сборной команды.