Тошкент вилояти ҳокимидан велоспортчиларимизга ажойиб совға
Нурафшон шаҳрида Тошкент вилояти ҳокимлиги ва Ўзбекистон велосипед спорти федерацияси раҳбарияти иштирокида учрашув бўлиб ўтди. Унда вилоят ҳокими вазифасини бажарувчи Зойир Мирзаев, Ўзбекистон велосипед спорти федерацияси бош котиби Козим Ўринбойхўжаев, федерациянинг вилоят бўлими мутасаддилари ва ёш велосипедчиларимиз иштирок этишди. Бу ҳақида вилоят ҳокимлиги матбуот хизмати хабар қилмоқда.
Ўзбекистон велосипед спорти федерация фаолиятини янада ривожлантириш, атлетларимизнинг халқаро майдондаги натижаларини юксалтириш, бу борада уларга рағбат ва эътибор кўрсатиш мақсадида вилоят раҳбари спортчилар билан самимий суҳбатлашди, ўз фикр ва тавсияларини берди. Уларнинг орзу-умидлари, мақсадлари билан қизиқди.
Хусусан, уларнинг ҳар бирига (жами 40 нафар) Олимпия ва Паралимпия, Осиё ва Параосиё ўйинларида, жаҳон чемпионатларида ва бошқа йирик мусобақаларда муносиб иштирок этиши ва юқори натижаларга эришишига кўмаклашиш мақсадида янги велосипедлар совға қилинди.
Мазкур учрашув давомида Ўзбекистон велосипед федерацияси Тошкент вилояти бўлимининг моддий-техник базасини янада мустаҳкамлаш учун "Damas" автомобили ҳам тантанали равишда топширилди.
“Вилоятимизда спортнинг, шу жумладан, велоспортнинг оммалашиши ва ривожланиши учун барча имкониятлар яратиб бериляпти. Бундай эътибор бизга янада куч беради. Билдирилаётган ишончни амалдаги натижаларимиз билан оқлашга сўз берамиз”, – дея ўз таассуротлари билан ўртоқлашди ёш спортчи Элдор Эсонов.

Отличный подарок от хокима Ташкентской области велоспортсменам
В городе Нурафшан состоялась встреча с руководством хокимията Ташкентской области и Федерации велосипедного спорта Узбекистана. В ней приняли участие исполняющий обязанности хокима области Зойир Мирзаев, Генеральный секретарь Федерации Козим Уримбойхуджаев, ответственные лица областного отделения Федерации и молодые велосипедисты. Об этом сообщает пресс-служба областного хокимията.
В целях дальнейшего развития деятельности Федерации велосипедного спорта Узбекистана, повышения результативности атлетов на международной арене, их стимулирование в этом направлении глава региона провёл со спортсменами беседу, поделился своим мнением и дал рекомендации.
В частности, каждому из них (всего 40 человек) были подарены новые велосипеды в целях содействия их достойному участию и достижению высоких результатов на Олимпийских и Паралимпийских, Азиатских и Параазиатских играх, чемпионатах мира и других крупных соревнованиях.
В ходе данной встречи для дальнейшего укрепления материально-технической базы Ташкентского областного отделения Федерации велосипедного спорта Узбекистана был также торжественно вручён автомобиль марки "Damas".
"В нашей области создаются все возможности и условия для популяризации и развития здорового образа жизни среди населения, в том числе велоспорта. Такое внимание придаёт нам ещё больше сил и мотивирует на новые идеи на пути новых достижений. Обещаем оправдать доверие достигнутыми результатами", - поделился впечатлениями молодой спортсмен Элдор Эсонов.