Паралимпия қўмитаси ходимлари “Ўзбекистон спорт фахрийси” кўкрак нишони билан тақдирланишди
Ўзбек спорти ривожига ҳисса қўшган фахрийларимизни тақдирлаш давом этади. Бу гал Ўзбекистон Миллий Паралимпия қўмитаси ходимлари эътибор марказида бўлишди.
Тадбирда Баҳодир Махситов бошчилигидаги Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши аъзолари, Миллий Паралимпия қўмитаси раиси ўринбосари Отабек Эргашев ва Қўмитанинг бошқа мутасаддилари иштирок этишди.
Йиғилганлар ўзбек спорти, хусусан, Паралимпия спорти ривожига узоқ йиллардан бери ҳисса қўшиб келаётган Олимжон Шодиев ва Дилбар Каримованинг меҳнатларини алоҳида тилга олишди. Якунда Баҳодир Махситов ушбу икки мутахассисга "Ўзбекистон спорт фахрийси" кўкрак нишонини топширди.

Сотрудники Паралимпийского комитета награждены нагрудным знаком "Узбекистон спорт фахрийси"
Награждение ветеранов, внёсших вклад в развитие узбекского спорта, продолжает свою добрую традицию. На этот раз в центре внимания оказались сотрудники Национального Паралимпийского комитета Узбекистана.
В мероприятии приняли участие представители Совета ветеранов спорта Узбекистана во главе с Баходиром Махситовым, заместитель председателя Национального Паралимпийского комитета Отабек Эргашев и другие ответственные лица Комитета.
Собравшиеся особо отметили заслуги Олимжона Шодиева и Дильбар Каримовой, которые на протяжении долгих лет продолжают вносить свой неотъемлемый вклад в развитие узбекского спорта, в частности, Паралимпийского. В заключение Баходир Махситов вручил им нагрудные знаки "Узбекистон спорт фахрийси".