Бугун Ўзбекистон самбо ассоциацияси раиси Алишер Алимов ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Алимов Алишер Рихсибоевич 1979 йил 25 апрель куни туғилган. Тошкент давлат техника университетида бакалавр, Британиянинг Борнмут халқаро мактабида магистрлик босқичида таҳсил олган. Юксак иқтидори ва тиришқоқлиги натижасида 2019 йил 23 январь куни Ўзбекистон самбо ассоциациясига раис этиб сайланди ва ҳозирги кунгача муваффақиятли фаолият олиб бормоқда.
Фурсатдан фойдаланиб, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Алишер Алимовни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, унинг келажакдаги фаолиятида улкан зафарлар тилаб қолади.

Поздравляем Алишера Алимова!
Алимов Алишер Рихсибаевич родился 25 апреля 1979 года. Окончил Ташкентский государственный технический университет, магистратуру продолжил в международной школе Борнмут Великобритании. Благодаря своему таланту и трудолюбию 23 января 2019 года был избран председателем Ассоциации самбо Узбекистана и по сей день продолжает свою плодотворную деятельность на этом посту, оказывая свой неотъемлемый вклад в развитие данного вида единоборства.
Национальный Олимпийский комитет поздравляет Алишера Алимова, желает ему крепкого здоровья и успехов.