Чирчиқда энг кучли ёш оғир атлетикачиларимиз аниқланди
Ўзбекистон Давлат жисмоний тарбия ва спорт университети манежида оғир атлетика бўйича ёшлар ўртасида мамлакат биринчилиги якунланди. 4 кун давом этган мусобақада 182 нафар ўғил-қизлар ғолиблик учун супачага чиқишди. Регламентга кўра, спортчилар 10 тадан вазн тоифасида мусобақалашди.
Очколар жамғаришда қизлар ўртасида Наманган вилояти умумжамоа ҳисобида 1-ўринни эгаллади. 2-ўринни Хоразм вилояти спортчилари банд этишган бўлса, кучли учликни Навоий вилояти спортчи қизлари якунлаб беришди.
Йигитлар ўртасида эса Самарқанд вилояти ёшлари фахрли биринчи поғонадан жой олишган бўлса, иккинчи ўрин наманганлик ёшларга насиб қилди. Кучли учликни қорақалпоғистонлик полвонлар ёпиб беришди.
-67 кг вазн тоифасида 270 кг натижа билан мутлақ ғолиб бўлган Хусинбой Матрасулов мусобақанинг энг яхши спортчиси деб топилди.

В Чирчике определены сильнейшие тяжелоатлеты среди молодёжи
В Узбекского государственном университете физической культуры и спорта завершилось первенство страны по тяжёлой атлетике среди молодежи. В турнире, который длился 4 дня, за звание лучших боролись 182 атлета. Согласно регламенту, спортсмены соревновались в 10 весовых категориях.
По набранным очкам среди девушек в общекомандном зачёте 1-е место заняла Наманганская область, на второй строчке расположились спортсменки Хорезмской области, тройку сильнейших замкнули представительницы Навоийской области.
Среди ребят первое место заняла команда Самаркандской области, вторыми стали спортсмены Намангана, третьими Каракалпакстана.
В весовой категории до 67 кг лучшим тяжелоатлетом первенства был признан Хусинбой Матрасулов, абсолютный чемпион (270 кг).