Таниқли хорижий компания “Тошкент-2025” учун ўз маҳсулотларини таклиф қилди
Ҳозирда “Тошкент-2025” IV ёшлар Осиё ўйинларига ҳар томонлама катта тайёргарлик кўрилмоқда. Ушбу йирик спорт тадбири учун қуриладиган спорт иншоотларини замонавий инвентарлар билан жиҳозлаш ҳам муҳим аҳамият касб этади. Бугун Миллий Олимпия қўмитасида мазкур масала юзасидан учрашув бўлиб ўтди. Унда бўлажак мусобақа учун қуриладиган объектларга сифатли инвентарларни етказиб бериш бўйича ўз таклифини илгари сурган Хитойнинг "Taishan" компанияси вакили билан кўплаб масалалар муҳокама қилинди.
Тадбирда МОҚ Бош котиби, “Тошкент-2025” дирекцияси директори Ойбек Касимов, Қўмита департамент директори Камолиддин Эргашев ҳамда компаниянинг халқаро савдо масалалари бўйича менежери Петер Жанг иштирок этди. Суҳбат давомида Ойбек Касимов бўлажак мусобақа мамлакатимиз учун қанчалик катта аҳамият касб этишига алоҳида тўхталди.
““Тошкент-2025”га тайёргарлик шахсан муҳтарам Президентимизнинг назорати ва эътиборида турибди. Бу орқали давлатимиз раҳбари барпо этаётган Янги Ўзбекистоннинг салоҳиятини нафақат қитъамиз, балки жаҳонга кўрсатиш имкониятига эгамиз. Шу боис ҳам ҳар жабҳада юқори сифатли ҳом-ашёлардан фойдаланиш кўзда тутилган. Биламизки, сиз фаолият олиб бораётган ташкилот спорт оламида ўз нуфузига эга. Таклифларингизни ўрганиб чиқамиз. Ҳамкорлик масалалари ижобий ечим топадиган бўлса, бундан бағоят мамнун бўламиз», – деди МОҚ Бош котиби.
"Taishan" компанияси Олимпия ўйинлари оиласига кирган кўплаб Халқаро федерациялар томонидан тан олинган. Компания томонидан нафақат спорт инвентарлари, балки атлетлар учун экипировкалар, беллашувлар учун махсус кийимлар ҳам ишлаб чиқарилади. Суҳбат якунида томонлар келгуси қадам ва ҳамкорлик истиқболи бўйича ўз фикрларини билдиришди.

Известная зарубежная компания предложила свою продукцию для "Ташкент-2025"
В настоящее время ведётся большая всесторонняя подготовка к IV Юношеским Азиатским играм "Ташкент-2025". Оснащение спортивных объектов, которые будут построены для этого крупного спортивного события, современным инвентарем также имеет важное значение. Сегодня в Национальном Олимпийском комитете состоялась встреча по этому вопросу. На нём были обсуждены цели и задачи, поставленные перед организаторами достойного проведения предстоящих Юношеских игр, с представителем ведущей китайской компании "Taishan", выдвинувшая свои предложения по поставке качественного инвентаря на объекты, которые будут построены к предстоящему турниру в столице.
В мероприятии приняли участие Генеральный секретарь НОК, директор дирекции "Ташкент-2025" Ойбек Касимов, директор департамента международных отношений Комитета Камолиддин Эргашев и менеджер по вопросам международной торговли Компании Петер Жанг. В ходе беседы Ойбек Касимов особо отметил, насколько большое значение имеет предстоящие старты для нашей страны.
"Подготовка к "Ташкент-2025 " находится под личным контролем и вниманием уважаемого Президента. Благодаря этому мы имеем возможность показать не только континенту, но и миру потенциал Нового Узбекистана, который строит глава государства. Поэтому во всех сферах предусмотрено использование высококачественного сырья. Мы знаем, что Организация, в которой Вы ведёте свою деятельность, имеет свой авторитет в мире спорта. Изучим Ваши предложения. Мы будем очень рады, если вопросы сотрудничества найдут своё положительное решение", – отметил Генеральный секретарь НОК.
Компания "Taishan" признана многими Международными федерациями, входящими в семейство Олимпийских игр. Компания выпускает не только спортивный инвентарь, но и экипировку для атлетов, специализированную одежду для соревнований. По итогам беседы стороны высказали своё мнение о дальнейших перспективах сотрудничества.