Бердимуратов финалда, уч нафар курашчимиз бронза медали учун гиламга чиқади
Мўғулистон пойтахтида старт олган спорт курашлари бўйича Осиё чемпионатининг биринчи кунида медаллар учун кураш олиб борадиган полвонлар номи маълум бўлди.
-87 кг вазн тоифасида курашаётган Токио-2020 иштирокчиси Жалгасбай Бердимуратов чорак финалда Мўғулистон (11:0), ярим финалда Ҳиндистон (8:0) вакилларига бирорта ҳам балл бермасдан йирик ҳисобларда ғалаба қозонди ва финал йўлланмасини қўлга киритди. Энди у олтин медаль учун эронлик Носир Ализода билан курашади.
Афсуски, ярим финалда имкониятни бой берган Жасурбек Ортиқбоев, Исломжон Баҳромов ва Мўминжон Абдуллаев кечки дастурда бронза медали учун кураш олиб боришади. Арам Варданянни саралашда мағлуб этган кореялик курашчи ярим финалда ютқазгани учун ҳамюртимиз медаллар учун курашни тарк этди.

Бердимуратов обеспечил себе как минимум серебро ЧА
Стали известны имена атлетов, которые будут бороться за медали первого дня чемпионата Азии по спортивной борьбе, стартовавший в столице Монголии.
Жалгасбай Бердимуратов, участник Токио-2020, выступающий в весовой категории до 87 кг, в четвертьфинале одолел представителя Монголии (11:0), а в полуфинале победил спортсмена Индии (8:0), не дав заработать соперникам ни одного очка, и завоевал путёвку в финал. Теперь за золотую медаль он поборется с иранцем Насиром Ализодой.
Джасурбек Ортикбаев, Исломжон Бахромов и Муминжон Абдуллаев, которые, к сожалению, упустили шанс в полуфинале, теперь продолжат борьбу за бронзовые награды в вечерней программе. Арам Варданян не смог преодолеть квалификационный барьер.