Кураш мухлислари узоқ кутган Осиё чемпионати бошланмоқда
Яна бироздан сўнг Мўғулистон пойтахти Улан-Батор шаҳрида спорт курашлари бўйича навбатдаги Осиё чемпионати старт олади. Маълум қилганимиздек, турнирни юнон-рум кураши усталари бошлаб беришади.
Регламентга кўра, биринчи кун доирасидан -55, -63, -77, -87 ва -130 кг вазн тоифасидаги баҳслар ўрин олган. Вакилларимиздан 2019 йилги ЖЧ финалчиси Арам Варданян (-77 кг) мусобақани Лондон-2012 Олимпиадаси чемпиони, Рио-2016 кумуш медаль соҳиби Хёвнгву Кимга қарши бошлайди. Ушбу тўқнашув биринчи давранинг энг қизиқарли беллашувларидан бири бўлиши кутилмоқда. Бугун гиламга чиқадиган полвонларимиз ва уларнинг биринчи рақиблари:

Начинается долгожданный чемпионат Азии для любителей спортивной борьбы
Чуть позже в столице Монголии стартует чемпионат Азии по спортивной борьбе. Как мы сообщали ранее, первыми на ковёр выйдут борцы греко-римского стиля.
Согласно регламенту, в рамках первого дня будут разыграны медали в весовых категориях: до 55, до 63, до 77, до 87 и до 130 кг. Из представителей сборной Узбекистана финалист чемпионата мира 2019 года Арам Варданян (-77 кг) начнёт своё выступление на континентальном первенстве против Олимпийского чемпиона Лондон-2012, серебряного призёра Рио-2016 Хёвнгву Кима.