Бадиий гимнастика бўйича Жаҳон кубогининг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди
Маълум қилганимиздек, Тошкентда нафис спорт тури бўйича Жаҳон кубогининг иккинчи босқичи бошланди. Бугун Пойтахтимиздаги Гимнастика саройида ушбу нуфузли мусобақанинг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди.
Тадбирда Спортни ривожлантириш вазири Адҳам Икрамов ва унинг ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов, Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов, Қўмита раиси ўринбосарлари Азизжон Камилов ҳамда Шерзод Ташматов, Ўзбекистон гимнастика федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Руслан Мустаев, Халқаро гимнастика федерацияси мутасаддилари, спорт жамоатчилиги ва ОАВ вакиллари иштирок этишди. Расмийлар ўз нутқларида мамлакатимизда сўнгги йилларда ёшларнинг спорт билан шуғулланишлари учун яратилаётган кенг имкониятлар, аҳоли орасида соғлом турмуш тарзи тарғиботини янада кучайтириш бўйича олиб борилаётган ишларга алоҳида тўхталишди.
Мусобақа расман очиқ деб эълон қилингач, тадбирнинг бадиий қисмига навбат берилди. Унда пойтахтимизда фаолият олиб бораётган бир қатор гуруҳлар ўзларининг бетакрор чиқишлари билан меҳмонларга янада кўтаринки байрамона кайфият улашишди.
Эслатиб ўтамиз, ушбу мусобақада Арманистон, Австралия, Озарбайжон, Болгария, Колумбия, Буюк Британия, Грузия, Германия, Италия, Қозоғистон, Латвия, Янги Зеландия, Словения, АҚШ каби давлатлар иштирок этмоқда. Бугун бир қатор дастурда саралаш баҳслари ўтказилди. Эртадан ҳамюртларимиз финал босқичида чемпионлик йўлида тайёрлаган дастурларини йиғилганлар эътиборига ҳавола қилишади.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Жаҳон кубогида юртимиз шарафини ҳимоя қилаётган қизларимизга яна бир бор омад тилайди. Бўлажак баҳсларда улардан чиройли ғалабалар кутиб қоламиз.

Состоялось торжественное открытие Кубка мира по художественной гимнастике
Как мы сообщали ранее, в Ташкенте стартовал второй этап Кубка мира среди граций. Сегодня в столичном Дворце гимнастики состоялось торжественное открытие этого престижного турнира.
В мероприятии приняли участие министр Развития спорта Адхам Икрамов и его заместитель Шахрулло Махмудов, Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Ойбек Касимов, заместители председателя Комитета Азизжон Камилов и Шерзод Ташматов, первый заместитель председателя Федерации гимнастики Узбекистана Руслан Мустаев, официальные лица Международной федерации гимнастики представители спортивной общественности и СМИ. В своих выступлениях официальные лица уделили особое внимание широким возможностям, создаваемых в нашей стране за последние годы для занятий спортом, работе по дальнейшему усилению пропаганды здорового образа жизни среди населения.
После того, как Кубок мира был официально объявлен открытым, прошла художественная часть торжественного мероприятия. На ней ряд творческих коллективов столицы своими уникальными выступлениями подарили всем участникам и гостям праздничное настроение.
Напомним, что в этих важных стартах участвуют представительницы Армении, Австралии, Азербайджана, Болгарии, Колумбии, Великобритании, Грузии, Германии, Италии, Казахстана, Латвии, Новой Зеландии, Словении, США. Сегодня в ряде программ состоялись квалификационные состязания.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана ещё раз желает удачи нашим соотечественницам, защищающим честь страны на домашнем Кубке мира. Ждём от них красивых и изящных выступлений, а также головокружительных и незабываемых побед в предстоящих выступлениях.