Раҳматжон Рўзиоҳунов ва Дилшод Казаковни табриклаймиз!
Бугун бокс бўйича Ўзбекистон терма жамоаси катта мураббийи Раҳматжон Рўзиоҳунов ва Ўзбекистон бокс федерациясининг тажрибали шифокори Дилшод Казаков таваллуд айёмини нишонлашмоқда.
Раҳматжон Рўзиоҳунов 1968 йил 15 апрель куни таваллуд топган. 2015 йилдан бери бокс бўйича Ўзбекистон терма жамоасида фаолият олиб боради, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спорт устози” фахрий унвони соҳиби. Боксчиларимизнинг Рио-2016 Олимпиадаси, жаҳон ва Осиё чемпионатлари, Осиё ўйинларида қайд этган юқори натижаларида ушбу мутахассиснинг хизматлари катта.
Дилшод Казаков 1972 йил худди шу куни туғилган. Тошкент тиббиёт институтида таҳсил олган. Спорт шифокори сифатидаги фаолиятини 1998 йилда бошлаган. Маълум муддат футбол соҳасида ишлагач, 2000 йилдан ҳозирги кунгача бокс йўналишида фаолият олиб бормоқда. 2011 йилдан IBA тиббий комиссияси аъзоси. 2019 йилдан Осиё бокс конфедерацияси тиббий комиссияси раиси. Дилшод Казаков 2018 йилда қитъанинг энг яхши техник мутахассиси деб топилган. Фаолияти давомида кўп маротаба Осиё ва Олимпия ўйинларида ишлаган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Раҳматжон Рўзиоҳунов ва Дилшод Казаковни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, уларга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан зафарлар тилаб қолади.

Поздравляем Рахматжона Рузиохунова и Дилшода Казакова!
Сегодня старший тренер сборной Узбекистана по боксу Рахматжон Рузиохунов и опытный врач Федерации бокса Узбекистана Дилшод Казаков празднуют свой День рождения.
Рахматжон Рузиохунов родился 15 апреля 1968 года. С 2015 года продолжает свою деятельность в составе сборной Узбекистана по боксу, обладатель почётного звания "Заслуженный тренер Республики Узбекистан". В успехе узбекских боксёров на чемпионатах Азии и мира, на Азиатских играх, на Олимпийских играх в Рио-2016, Токио-2020, несомненно, имеются заслуги и этого опытного специалиста.
В этот же день 1976 года родился Дилшод Казаков. Он окончил Ташкентский медицинский институт. С 1998 года ведёт свою деятельность в качестве спортивного врача. Определённое время работал в сфере футбола и с 2000 года - в боксе. С 2011 года член медицинской комиссии AIBA. В 2018 году он был признан лучшим специалистом континента. С 2019 года возглавляет медицинскую комиссию Азиатской конфедерации бокса. В ходе своей карьеры по 4 раза работал на Олимпийских и на Азиатских играх.
Национальный Oлимпийский комитет Узбекистана поздравляет профессионалов своего дела с Днём рождения, желает им крепкого здоровья и дальнейших успехов.