Тарихга айланган БААдаги қиличбозлик бўйича жаҳон чемпионати биз учун якунланди
БААда қиличбозлик бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасида жаҳон чемпионати поёнига етиб бормоқда. Унда қатнашаётган Ўзбекистон терма жамоаси мусобақадаги иштирокини тугатди.
Маълум қилганимиздек, бугун шпага қуролида жамоавий баҳслар ўтказилмоқда. Австралия ва Жанубий Корея термаларини мағлуб этган қизларимиз чорак финалда швециялик рақибларига қарши майдонга чиқиб, 34:43 ҳисобида имкониятни бой бериб қўйишди. Эслатиб ўтамиз, йигитларимиз бугун саралашнинг илк босқичида болгариялик рақибларидан мағлуб бўлишган эди.
Шу тариқа мазкур жаҳон чемпионати сабля йўналишида қўлга киритилган олтин ва бронза медаллари билан тарихда қоладиган бўлди. Эслатиб ўтамиз, мусобақанинг дастлабки икки кунида Зуҳриддин Қодиров ушбу спорт турида мамлакатимиз учун жаҳон чемпионатларидаги дастлабки олтин медални тақдим қилган бўлса, Зайнаб Дайибекова эса бронза медалига чиққан эди.

Чемпионат мира по фехтованию завершился для сборной Узбекистана
В ОАЭ подходит к своему завершению чемпионат мира по фехтованию среди юниоров и молодёжи. Сборная Узбекистана на данных важных стартах завершила своё участие.
Как мы сообщали ранее, сегодня проводятся командные соревнования на шпагах. Обыграв команды Австралии и Южной Кореи, отечественные спортсменки в четвертьфинале уступили соперницам из Швеции со счётом 34:43. Напомним, что ребята сборной Узбекистана сегодня уступили болгарским оппонентам в квалификационной стадии турнира.
Таким образом, данный чемпионат мира подарил делегации Узбекистана золотую и бронзовую медаль, завоёванные в состязаниях на сабле. Напомним, ранее Зухриддин Кадыров стал первым чемпионом мира в этом виде спорта из Узбекистана, а Зайнаб Дайибекова обладательницей бронзовой награды.