МОҚ Отабек Имамовни қутлайди
Бугун Ўзбекистон камондан отиш федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Отабек Имамов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Отабек Собитжонович Имамов 1981 йил 5 апрель куни Тошкент шаҳрида таваллуд топган. Бир неча йилдирки, Ўзбекистон камондан отиш федерацияси раҳбарияти таркибида самарали фаолият олиб бормоқда. Ушбу мутахассис қўл остида камончиларимиз илк бор Осиё чемпионатида кучли тўртликка (2019 йил) кира олишди. Ҳозирда терма жамоамизни Ханчжоу-2022 ёзги Осиё ўйинларига ҳар томонлама муносиб тайёрлашда жонбозлик кўрсатмоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Отабек Собитжоновични бугунги таваллуд куни билан табриклаб, унга узоқ умр, мустаҳкам соғлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

Сегодня для Отабека Имамова особенный день!
Сегодня первый заместитель председателя Федерации стрельбы из лука Узбекистана Отабек Имамов отмечает свой День рождения.
Имамов Отабек Собитжонович родился 5 апреля 1981 года в Ташкенте. На протяжении нескольких лет плодотворно работает в Федерации стрельбы из лука. Под руководством этого специалиста отечественные представители данной дисциплины впервые смогли войти в четвёрку сильнейших на чемпионате Азии 2019 года. В настоящее время под его руководством команда по стрельбе из лука готовится к Азиатским играм Ханчжоу-2022.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Отабека Имамова с Днём рождения, желает ему долгих лет жизни, крепкого здоровья и больших успехов.