Дилшодбек Баратов фаолиятида илк бор IJF мусобақаларида шоҳсупага кўтарилди
Антальяда ўтаётган дзюдо бўйича “Катта дубулға” мусобақасида терма жамоамиз илк медалини қўлга киритди. -60 кг вазн тоифасида баҳс олиб борган Дилшодбек Баратов фаолиятидаги муҳим ғалабага эришди.
Бронза медали учун грузиялик Жаба Папинашвилига қарши татамига чиққан Дилшодбек чиройли кураши ва иродаси билан номдор рақибини мағлуб этди. Шу тариқа ҳарбийлар ўртасида жаҳон чемпионлигини қўлга киритган Баратов фаолиятида илк бор IJF таснифидаги мусобақада шоҳсупага кўтарилмоқда.
Шунингдек, кечки дастур доирасида Диёра Келдиёрова (-52 кг) финал, Сардор Нуриллаев (-66 кг) эса бронза медали учун ўтадиган беллашувларда татамига чиқишади.

Дилшодбек Баратов впервые в карьере поднялся на подиум на соревнованиях IJF
На проходящем в Анталии турнире серии "Большого шлема" по дзюдо сборная Узбекистана завоевала первую медаль. Дилшодбек Баратов, выступающий в весовой категории до 60 кг, завоевал в своей карьере важную награду
Дилшодбек победил именитого соперника Жаба Папинашвили из Грузии и выиграл бронзовую медаль. Таким образом, победитель чемпионата мира среди военнослужащих, Баратов впервые в карьере поднялся на пьедестал почёта в турнире классификации IJF.
Также в рамках вечерней программы Диёра Келдиёрова (-52 кг) выступит в финальном поединке, а Сардор Нуриллаев (-66 кг) поборется за бронзовую медаль.