Чирчиқда бешкурашчилар “Лазер-ран” турнирида беллашишди
Чирчиқ шаҳридаги ЎзДЖТСУ майдонида замонавий бешкурашнинг лазер-ран йўналиши бўйича "Лазер-ран Сити-тур" мусобақаси бўлиб ўтди. Унда 9 ёшдан 63 ёшгача бўлган 272 нафар кўнгилли иштирок этди.
Иштирокчилар асосан ёшлардан иборат бўлиб, Университет талабалари қатори Тошкент, Андижон, Қашқадарё вилоятлари, шунингдек, Қорақалпоғистон Республикасидан келган атлетлар рақобат олиб боришди. Якунда барча иштирокчиларга сертификатлар, ғолиб ва совриндорларга эса медаль ва дипломлар топширилди.
Қолаверса, мусобақа доирасида Ўзбекистон замонавий бешкураш федерацияси ҳамда Университетнинг Спорт кўпкурашлари факультети ўртасида ҳамкорлик битими имзоланди. Унга кўра томонлар семинарлар ташкил этиш ва бу орқали мутахассисларнинг малакасини ошириш, ушбу спорт турини янада ривожлантириш учун илмий тадқиқотлар ўтказиш ва бошқа соҳаларда ҳамкорлик қилади.

В Чирчике состоялся турнир по "Лазер-рану"
В эти дни в Ташкентской области состоялись соревнования городского тура "Лазер-ран Сити-тур". Состязания были организованы на территории Узбекского государственного университета физической культуры и спорта.
В турнире приняли участие 272 спортсмена в возрасте от 9 до 63 лет, представляющие Республику Каракалпакстан, Андижанскую, Кашкадарьинскую, Ташкентскую области и столицу.
Все участники турнира получили сертификаты об участии.
Кроме того, в рамках соревнований, между Федерацией современного пятиборья Узбекистана и Факультетом спортивного многоборья УзГосУФК было заключено соглашение о сотрудничестве. Документ предусматривает: проведение совместных семинаров, конференций, совместных научных исследований и многое другое.