Сузиш бўйича Ўзбекистон чемпионати бошланди
Бугун пойтахтимиздаги Республика Олимпия захиралари коллежида сузиш бўйича 2007-2008 йилларда таваллуд топган спортчилар ўртасида Ўзбекистон чемпионати старт олди.
2 апрелга қадар ўтадиган мазкур мусобақада Тошкент шаҳри, Қорақалпоғистон Республикаси, шунингдек, Самарқанд, Андижон, Фарғона, Бухоро, Жиззах, Қашқадарё, Хоразм, Сирдарё, Наманган ва Навоий вилоятларидан келган спортчилар совринли ўринлар учун кураш олиб борадилар.
Бугун ўтказиладиган мусобақада спортчилар 100 ва 1500 метр масофага эркин, 200 метр масофага баттерфляй ва 4х100 метрга микс эстафета баҳсларида ўз маҳоратларини кўрсатадилар.

В столице определяют сильнейших пловцов республики
Сегодня в Республиканском колледже олимпийского резерва стартовал чемпионат Узбекистана по плаванию. На данном турнире лучших определяют среди спортсменов 2007-2008 годов рождения.
На состязаниях принимают участие представители Республики Каракалпакстан, Самаркандской, Андижанской, Ферганской, Бухарской, Джизакской, Кашкадарьинской, Хорезмской, Сырдарьинской, Наманганской, Навоийской областей и столицы.
Сегодня победителей выявляют на дистанциях: 100 и 1500 м (вольный стиль), 200 м (баттерфляй) и 4х100 м (микс эстафета).