Бугун Ўзбекистон ROWING&CANOE федерацияси бош котиби Вячеслав Дидрих таваллуд айёмини нишонламоқда.
Вячеслав Сергеевич Дидрих 1990 йил 28 март куни Сирдарё вилоятида туғилган. Академик эшкак эшиш бўйича 2010 йил Гуанжоуда ўтказилган Осиё ўйинларининг кумуш медаль соҳиби, жаҳон чемпионати, жаҳон кубоги босқичлари иштирокчиси. 2015 йил Республика Олимпия захиралари коллежида академик эшкак эшиш бўлимининг очилишида унинг катта ҳиссаси бор. 2018 йилдан Ўзбекистон ROWING&CANOE федерацияси бош котиби лавозимида самарали фаолият олиб бормоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Вячеслав Дидрихни бугунги таваллуд айёми билан муборакбод этиб, унинг фаолиятида муваффақиятлар ва мустаҳкам саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Вячеслава Дидриха!
Сегодня Генеральный секретарь Федерации Rowing& canoe Узбекистана Вячеслав Дидрих празднует свой День рождения.
Дидрих Вячеслав Сергеевич родился 28 марта 1990 года в Сырдарьинской области.
Серебряный призёр Азиатских Игр 2010 года, участник первенств планеты и Кубка мира. Его заслуги велики в открытии отделения по академической гребле в Республиканской специализированной школе — интернате Олимпийского резерва в 2015 году. С 2018 года является Генеральным секретарем Федерации Rowing & canoe Узбекистана.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Вячеслава Дидриха с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и дальнейших успехов в работе.