Душанбедаги Осиё чемпионатида навбатдаги олтин медални қўлга киритдик
Тожикистон пойтахтида ўтказилаётган велошоссе бўйича Осиё чемпионатида делегациямиз яна бир олтин медалга сазовор бўлди. Бугун ҳамюртимиз Анна Кускова ёшлар орасида энг яхши натижани қайд этди.
Пойга 20 ёшгача бўлган спортчилар ўртасида алоҳида старт йўналишда ўтказилди. 15.6 км масофага ўтган мазкур пойгада спортчимиз 20:06.908 дақиқада маррага етиб келди. Иккинчи натижа қозоғистонлик Дарья Казакбайга насиб этди. Кускова қозоғистонлик спортчидан 47.963 сония яхши натижа кўрсатган. Учинчи ўриндан вьетнамлик Тхи Бе Хонг Нгуйен жой олди.
Бугун кун давомида 23 ва 30 ёшгача бўлган йигитлар ўртасида ушбу йўналишдаги пойга ўтказилади. Унда иштирок этадиган вакилларимизга ҳам чиройли ғалабалар тилаб қоламиз.

Очередная золотая медаль ЧА в Душанбе
В проходящем в столице Таджикистана чемпионате Азии по велоспорту делегация Узбекистана завоевала ещё одну золотую медаль. Сегодня наша соотечественница Анна Кускова показала лучший результат среди молодёжи.
Гонка проводилась среди спортсменок до 20 лет. В этих соревнованиях на дистанции 15.6 км наша спортсменка финишировала за 20:06.908 минуты. Второй результат показала Дарья Казакбай из Казахстана. Кускова опередила казахстанскую спортсменку на 47,963 секунды. Третье место заняла Тхи Бе Хонг Нгуйен из Вьетнама.
Сегодня в течение дня проводится гонка по этому маршруту среди атлетов в группах U-23 и до 30 лет. Желаем нашим соотечественникам удачи и только побед на предстоящих состязаниях.