Тожикистонда старт олган велошоссе бўйича Осиё чемпионатининг биринчи куни терма жамоамиз учун муваффақиятли бошланди. Илк куннинг ўзида жамоамиз олтин медални қўлга киритди.
Аёллар ўртасида (women elite) 24 км масофага кечган жамоавий пойга баҳсида қизларимиз энг яхши натижа қайд этишди. Янина Кускова, Маргарита Мисюрина, Шаҳноза Абдуллаева ҳамда Анна Куликовадан иборат жамоамиз масофани 32:14.911 дақиқа ичида босиб ўтишди. Иккинчи ўрин Қозоғистон термасига насиб этган бўлса, эронлик велоспортчилар кучли учликни якунлаб беришди.
Таъкидлаш жоиз, жамоамиз мазкур йўналишда биринчи бор қитъа чемпионатининг олтин медалига сазовор бўлмоқда. Мусобақада иштирок этадиган бошқа спортчиларимизга ҳам омад тилаймиз.

Представители сборной Узбекистана по велоспорту записали в свой актив первую золотую медаль ЧА-2022
Первый день чемпионата Азии по велоспорту в Таджикистане начался для нашей сборной удачно. Сегодня наша команда поднялась на высшую ступень пьедестала почёта.
В командной женской гонке на дистанции 24 км (women elite) наши девушки показали лучший результат. Отечественная сборная, в составе Янины Кусковой, Маргариты Мисюриной, Шахнозы Абдуллаевой и Анны Куликовой, преодолела заданную дистанцию за 32:14.911 минуты. Вторыми финишную черту пересекли представительницы Казахстана, тройку лидеров замкнули спортсменки Ирана.
Стоит отметить, что наша команда впервые завоёвывает золотые медали континентального первенства в данном виде программы. Желаем удачи и другим нашим соотечественникам в предстоящих соревнованиях.