Наврўз байрами халқимиз орасида кексаларнинг ҳолидан хабар олиш, барчамиз яшайдиган хонадонлар ва маҳаллаларда амалга ошириладиган ҳашарлар каби қадриятлар билан янада чиройли. Халқимизга хос бўлган ушбу анъанани давом эттириш мақсадида Спортни ривожлантириш вазирлиги, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳамда Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши ҳаётини ўзбек спортининг ривожига бағишлаган бир гуруҳ фахрийларимизга байрам кайфиятини улашди.
Баҳодир Махситов бошчилигидаги кенгаш мутасаддилари дастлаб Қўмита биносида хайрия совғаларини эгаларига топширишди. Сўнг имконияти чекланган фахрийларимизнинг хонадонига ташриф буюриб, уларнинг ҳолидан хабар олинди ва ҳомийлар томонидан юборилган зарур озиқ-овқат маҳсулотлари ҳамда моддий ёрдам ўз эгаларига топширилди.
Ўз ўрнида фахрийларимиз давлатимиз томонидан кўрсатилаётган бундай ғамхўрлик ва эътибордан мамнун эканликларини билдириб, мустақиллигимиз абадийлиги, халқимиз фаровонлиги учун барчани дуо қилишди.

Ветеранам спорта подарили праздничное настроение
Праздник Навруз ещё более красочен среди нашего народа такими ценностями, как почитание старшего поколения, устраиваемые хашары, которые проводятся всеми нами в домах и махаллях, где мы живём. В целях продолжения этой традиции Министерство развития спорта, Национальный Олимпийский комитет и Совет ветеранов спорта Узбекистана поделились праздничным настроением с группой ветеранов, посвятивших свою жизнь развитию узбекского спорта.
Сначала представители Совета во главе с Баходиром Махситовым вручили благотворительные подарки в здании Комитета. Затем посетили дома ветеранов с ограниченными физическими возможностями, которым оказана материальная помощь, а также все они были обеспечены необходимыми продуктами питания, направленные спонсорами.
В свою очередь, ветераны, выразив свою благодарность за такую заботу и внимание, оказываемые государством, благословили и пожелали бесконечной независимости Республики, а также благополучия нашего народа.