Бугун таниқли оғир атлетикачимиз Иван Ефремов ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Иван Владимирович Ефремов 1986 йил 9 март куни Тошкент шаҳрида таваллуд топган. Оғир атлетика бўйича АҚШнинг Хьюстон (2015) ва Анахайм (2017) шаҳарларида ўтказилган жаҳон чемпионатлари совриндори. Ефремов Лондон-2012 ва Рио-2016 Олимпия ўйинларида -105 килограмм вазн тоифасида юртимиз шарафини ҳимоя қилган. Осиё ўйинлари ва Осиё чемпионати совриндори. Шунингдек, ҳамюртимиз Лондон-2012 Олимпиадасининг бронза медали соҳиби ҳисобланади.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Иван Ефремовни таваллуд айёми билан муборакбод этиб, спортчимизга сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Ивана Ефремова!
Сегодня один из знаменитых представителей сборной Узбекистана по тяжёлой атлетике Иван Ефремов празднует свой День рождения.
Иван Владимирович Ефремов родился 9 марта 1986 года в Ташкенте. Призёр чемпионатов мира в Хьюстоне (2015 год) и Анахайме (2017 год). На Олимпийских играх Лондон-2012 и Рио-2016 выступал в весовой категории до 105 кг. Призёр Азиатских игр и континентального первенства. Ефремов на Лондон-2012 удостоился бронзовой медали Олимпийских игр.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ивана Ефремова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и успехов.