МОҚ аёллар жамоасига эҳтиром кўрсатилди
Бугун Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасида 8 март – Халқаро халқаро хотин-қизлар кунига бағишланган байрам тадбири бўлиб ўтди. Унда МОҚ ходимлари Қўмитамизда фаолият олиб бораётган мўътабар аёлларни кириб келаётган айём билан қутлашди.
Тадбирда Бош котиб Ойбек Касимов, Қўмита раиси ўринбосарлари Равшан Ирматов, Азизжон Камилов ҳамда Шерзод Ташматов, Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситов ва Қўмитамиз ходимлари иштирок этишди. Дастлаб Баҳодир Махситов кириш сўзи билан ҳамкасб аёлларимизни кириб келаётган байрам билан қутлади. Шундан сўнг, Равшан Сайфутдинович ҳам жамоамиз хотин-қизларига ўзининг самимий тилакларини йўллади.
Қайд этиш жоиз, МОҚда фаолият олиб бораётган аёллар учун ишланган видеороликнинг намойиши кўпчиликда илиқ таассурот қолдирди.
Тадбир давомида Ойбек Касимов ҳам байрам эгаларини самимий қутлар экан, шундай деди:
“Ҳамкасбларимизнинг фикрига қўшилган ҳолда мен ҳам яна бир бор Сизларни кириб келаётган айёмингиз билан муборакбод этмоқчиман. Сиз азиз аёлларнинг ҳаётимизда, Қўмитамиз фаолиятида ва муҳими ўзбек спортида тутган ўрнингиз катта. Барчангизга ҳамкасбларимиз номидан сиҳат-саломатлик ва узоқ умр, оилавий тинчлик-хотиржамлик тилаб қоламиз”, – деди МОҚ Бош котиби.

Женскую команду НОК поздравили с наступающим праздником 8-марта!
Сегодня в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана состоялось праздничное мероприятие, посвященное 8 марта – Международному женскому дню. На нём сотрудники НОК поздравили с наступающим прекрасным праздником своих коллег-женщин, ведущие деятельность в Комитете.
В мероприятии приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, заместители председателя Комитета Равшан Ирматов, Азизжон Камилов и Шерзод Ташматов, председатель Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов и сотрудники Комитета. Сначала выступил Баходир Махситов с приветственным словом и поздравил женщин-коллег с наступающим праздником. После этого Равшан Сайфутдинович также направил свои искренние пожелания милым дамам дружного коллектива.
Стоит отметить, что показ видеоролика, смонтированного для женщин, работающих в НОК, произвёл на многих незабываемые впечатления.
В ходе мероприятия Ойбек Касимов также тепло поприветствовал гостей праздника:
"Присоединяясь к мнению наших коллег, я также хочу ещё раз поздравить Вас с наступающим праздником. Вы, дорогие женщины, играете большую роль в нашей жизни, в деятельности нашего Комитета, а главное, в узбекском спорте. От имени всех наших коллег желаем Вам крепкого здоровья, долгих лет жизни и семейного благополучия",-сказал Генеральный секретарь НОК.
В завершение мероприятия сотрудники Комитета в праздничной атмосфере поделились подарками, которые они приготовили для своих коллег.