Эронда таэквондо бўйича клублар ўртасида Осиё чемпионати ўз якунига етди. Бугун эркаклар ўртасида ўтказилган баҳсларда терма жамоамиз вакиллари 4 та медаль қўлга киритишди.
Кутилганидек, Токио-2020 Олимпиадаси чемпиони Улуғбек Рашитов ўз вазн тоифасида яна бир бор тенгсиз эканлигини исботлаб, олтин медалга сазовор бўлди. Шунингдек, барча рақибларини мағлуб этган Шуҳрат Салаев ҳам жамоамиз ҳисобига навбатдаги олтин медални тақдим қилган бўлса, Никита Рафалович ҳамда Жасур Жайсунов бронза медалларини қўлга киритишди.
Эслатиб ўтамиз, кеча қизлар ўртасида кечган баҳсларда Феруза Содиқова олтин, Чарос Қаюмова ҳамда Светлана Осипова бронза медалига эга чиқишган эди. Шу тариқа, таэквондочиларимиз мазкур мусобақани 3 та олтин ва 4 та бронза, жами 7 та медаль билан якунлашди.
Энди спортчиларимиз "Fajr Open" мусобақаси доирасида баҳс олиб боришади. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси клублар ўртасидаги Осиё чемпионатида қўлга киритилган муваффақият билан Ўзбекистон таэквондо WT ассоциациясини табриклаб, жамоамизга келгуси турнирларда ҳам омад тилайди.

Отечественные таэквондисты на ЧА завоевали 7 медалей
В Иране завершился клубный чемпионат Азии по таэквондо. Сегодня в соревнованиях среди мужчин представители отечественной сборной удостоились 4-х наград континентального первенства.
Как и ожидалось, чемпион Олимпиады Токио-2020 Улугбек Рашитов в очередной раз доказал своё превосходство над сильнейшими спортсменами Азиатского континента. Узбекский единоборец в своей весовой категории завоевал золотую медаль. Шухрат Салаев, одолевший на своём соревновательном пути всех своих соперников, также принёс нашей делегации очередную золотую награду, а Никита Рафалович и Джасур Джайсунов поднялись на третью ступень пьедестала почёта.
Напомним, что накануне награды ЧА завоевали Феруза Садыкова (золото), Чарос Каюмова и Светлана Осипова (бронза). Таким образом, представители сборной Узбекистана завершили континентальные старты с 3 золотыми и 4 бронзовыми медалями.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Федерацию таэквондо, самих спортсменов, их родных и близких с достигнутым результатом, желает им удачи в предстоящих турнирах.