Дэвис Кубоги: Ўзбекистон ва Туркия қарама-қаршилигида ғолиб номи аниқланди
Хабар берганимиздек, Дэвис Кубоги жаҳон саралаш босқичи доирасида Ўзбекистон ҳамда Туркия терма жамоалари баҳс олиб борди. Учрашувлар бугун ниҳоясига етди ва унда Туркия 5 ўйинлик серияда зафар қучди.
Кеча бўлиб ўтган дастлабки икки қарама-қаршиликдан сўнг дуранг натижа қайд этилди. Эътиборлиси, бугун ҳам икки беллашувдан кейин ғолиб жамоа номини аниқлашнинг иложи бўлмади. Шу боис, ҳал қилувчи - бешинчи учрашувга мурожаат қилинди.
Катта қизиқиш остида кечган тўқнашувда Сергей Фомин рейтингда ўзидан анча юқори бўлган рақиби Чем Илкелга қарши кортга чиқди. Қарийб 2 соат давом этган баҳсда дунёнинг 189-тартиб рақам остида сараланган теннисчиси Илкел ғалаба қозонди. Эътироф этиш жоиз, вакилимиз ҳар икки сетда рақибига етарлича қаршилик кўрсатди ва якунда тай-брекларда имкониятни бой берди. Якуний ҳисоб: 7:6 (7:2), 7:6 (7:4).

Кубок Дэвиса: определился победитель противостояния Узбекистан-Турция
Как мы сообщали ранее, в рамках отборочного этапа Кубка Дэвиса сборные Узбекистана и Турции сыграли сегодня 1парный матч, а также победителей определяли в одиночных разрядах. Сегодня завершились встречи, в которых мастера большой ракетки обеих дружин продемонстрировали высокий уровень мастерства. Турция в противостоянии из 5 игр смогла одержать победу над нашими соотечественниками, 3:2.
После первых двух противостояний накануне была зафиксирована ничья. Отметим, что и сегодня после двух матчей не удалось определить победителя. Поэтому было решено провести решающую-пятую встречу.
В противостоянии, проходившем под большим интересом, Сергей Фомин вышел на корт против Чем Илкела, который намного выше его в рейтинге. Матч, который длился почти 2 часа, выиграл турецкий теннисист, сеянный под 189-м номером мирового рейтинга. Наш соответственник в обоих сетах оказал достойное сопротивление и в итоге упустил шанс на тай-брейках. Итоговый счет: 7:6 (7:2), 7:6 (7:4).