Афсонавий Оксана Чусовитинадан Жаҳон кубогида навбатдаги чемпионлик!
Хабар берганимиздек, гимнастикачимиз Оксана Чусовитина Дохада ўтаётган Жаҳон кубогининг иккинчи босқичида финал дастурида иштирок этди. Қувонарлиси, ҳамюртимиз унда муваффақиятли иштирок этиб, олтин медални қўлга киритди.
Ўзининг севимли таяниб сакраш дастурида қатнашган Чусовитина 13.433 очко жамғаришга муваффақ бўлди. Бу билан у медаллар учун асосий рақобат олиб борган Венгрия ва россиялик рақибаларини ортда қолдиришга эришди.
Спорт гимнастикаси бўйича Жаҳон кубоги, Доха
Таяниб сакраш, аёллар:
1. Оксана Чусовитина (Ўзбекистон) – 13.433
2. Мария Баскай (Венгрия) – 13.150
3. Виктория Листунова (Россия) – 13.133
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси мавсумдаги илк стартини омадли бошлаган афсонавий спортчимизни қўлга киритган ғалабаси билан табриклаб, унга келгуси мусобақаларда ҳам зафарлар тилаб қолади.

Легендарная Оксана Чусовитина снова доказала своё превосходство!
Как мы сообщали ранее, наша гимнастка Оксана Чусовитина принимает участие в финальной программе второго этапа Кубка мира, который проходит в Дохе. Отрадно, что наша соотечественница успешно приняла в нём участие и завоевала очередную золотую медаль.
Выступая в своей коронной программе- опорных прыжках, Чусовитина смогла набрать 13 433 очка. Тем самым, ей удалось обогнать соперников из Венгрии и России, которые вели основную борьбу за награды столь важных состязаний.
Кубок мира по спортивной гимнастике, Доха.
Опорный прыжок женщины:
1. Оксана Чусовитина (Узбекистан) – 13.433
2. Мария Баскай (Венгрия) – 13.150
3. Виктория Листунова (Россия) – 13.133
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет прославленную спортсменку с успехом, желает ей удачи на предстоящих соревнованиях.