Афсонавий Оксана Чусовитинадан Жаҳон кубогида навбатдаги чемпионлик!
Хабар берганимиздек, гимнастикачимиз Оксана Чусовитина Дохада ўтаётган Жаҳон кубогининг иккинчи босқичида финал дастурида иштирок этди. Қувонарлиси, ҳамюртимиз унда муваффақиятли иштирок этиб, олтин медални қўлга киритди.
Ўзининг севимли таяниб сакраш дастурида қатнашган Чусовитина 13.433 очко жамғаришга муваффақ бўлди. Бу билан у медаллар учун асосий рақобат олиб борган Венгрия ва россиялик рақибаларини ортда қолдиришга эришди.
Спорт гимнастикаси бўйича Жаҳон кубоги, Доха
Таяниб сакраш, аёллар:
1. Оксана Чусовитина (Ўзбекистон) – 13.433
2. Мария Баскай (Венгрия) – 13.150
3. Виктория Листунова (Россия) – 13.133
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси мавсумдаги илк стартини омадли бошлаган афсонавий спортчимизни қўлга киритган ғалабаси билан табриклаб, унга келгуси мусобақаларда ҳам зафарлар тилаб қолади.

The legendary Oksana Chusovitina has again proved her superiority!
As we reported earlier, our gymnast Oksana Chusovitina is taking part in the final program of the second stage of the World Cup, which takes place in Doha. It is gratifying that our compatriot successfully took part in it and won another gold medal.
Speaking in her crown program - support jumps, Chusovitina was able to score 13,433 points. Thus, she managed to overtake rivals from Hungary and Russia, who fought the main battle for the awards of such important competitions.
Gymnastics World Cup, Doha.
Support jump of a woman:
1. Oksana Chusovitina (Uzbekistan) - 13.433
2. Maria Baskay (Hungary) - 13.150
3. Victoria Listunova (Russia) - 13.133
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the famous athlete on her success and wishes her good luck in the upcoming competitions.