Февраль ойида терма жамоаларимизнинг Париж-2024 Олимпия ўйинларига тайёргарлиги учун сарфланган маблағлар тўғрисида МАЪЛУМОТ
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 5 ноябрдаги “2024 йил Париж шаҳрида (Франция) бўлиб ўтадиган XXXIII ёзги Олимпия ва XVII Паралимпия ўйинларига Ўзбекистон спортчиларини комплекс тайёрлаш тўғрисида”ги ПҚ-5281 сонли қарорига мувофиқ Ўзбекистон Республикаси Спортни ривожлантириш вазирлиги, Миллий Олимпия қўмитаси, спорт федерациялари (ассоциация)лар томонидан Париж-2024 Олимпия ўйинларига тайёргарлик ишлари тизимли равишда олиб борилмоқда.
2022 йил февраль ойида Париж-2024 Олимпия ўйинларига тайёргарлик кўраётган 12 та спорт федерация ва уюшмалар берган талабномалари асосида ажратилган маблағлардан маҳаллий ҳамда халқаро ўқув-машғулот йиғинларини ўтказиш учун 8 319 564 249 сўм миқдорида молиялаштирилди.
Шу билан бирга, Олимпия спорт турлари бўйича федерация ва уюшмаларнинг устав xаражатлари, миллий терма жамоа спортчилари учун анжом ва махсус экипировкалар хариди, уларнинг тиббий-биологик таъминоти билан боғлиқ харажатлар Ғазначиликнинг тегишли тизими орқали тўғридан-тўғри молиялаштирилмоқда.

Информация о средствах, потраченных в феврале месяце на подготовку Национальных сборных к главным стартам четырёхлетия
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 5 ноября 2021 года № ПП-5281 "О комплексной подготовке спортсменов Узбекистана к XXXIII летним Олимпийским и XVII Паралимпийским играм, проводимым в городе Париже (Франция) в  2024 году" Министерством развития спорта Республики Узбекистан, Национальным Олимпийским комитетом и спортивными Федерациями (Ассоциациями) идёт системная подготовка спортсменов к предстоящим Олимпийским играм Париж-2024.
В феврале 2022 года из средств, выделенных по заявкам 12 спортивных Федераций и Ассоциаций, готовящихся к Олимпийским играм Париж-2024, было профинансировано проведение местных и международных учебно-тренировочных сборов в размере 8 319 564 249 сумов.
При этом уставные расходы Федераций и Ассоциаций по Олимпийским видам спорта, связанные с закупкой снаряжения и специальной экипировки для спортсменов Национальных сборных, их медико-биологическое обеспечение, финансируются непосредственно самими Федерациями и Ассоциациями через соответствующую систему Казначейства.