Бу гал спорт шифокорлари “Ўзбекистон спорт фахрийси” кўкрак нишонлари билан тақдирланишди
Давлатимизнинг қўллаб-қувватлаши билан Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши узоқ йиллар спортимиз ривожига ҳисса қўшган фахрийларимизни тақдирлашда давом этади. Бугун МОҚда спорт тиббиёти соҳасида меҳнат қилган ўз касбининг фидойиларига “Ўзбекистон спорт фахрийси” кўкрак нишонлари топширилди.
Тадбир МОҚ, Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши ҳамда Қўмита қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий маркази билан ҳамкорликда ташкил этилди. Кириш нутқида Кенгаш раиси Баҳодир Махситов спортчиларимизнинг улкан муваффақиятларга эришишида, уларни энг муҳим стартларга соғ-саломат етказишда меҳнат қилган шифокорларнинг хизматини алоҳида таъкидлади. Шундан сўнг узоқ йиллар терма жамоаларимизда, РСТИАМда, умуман, спорт соҳасида фаолият олиб борган фидойи шифокорларимизга “Ўзбекистон спорт фахрийси” кўкрак нишонлари топширилди.
Тадбирда РСТИАМ мутасаддилари меҳмонларнинг соҳа ривожига қўшган ҳиссалари, фаолиятларидаги ўзига хос машаққат ҳақида алоҳида тўхталиб ўтишди. Ўз навбатида, якунида тақдирланган шифокорларимиз давлатимиз томонидан кўрсатилаётган эътибордан мамнун эканликларини билдириб, ёш шогирдларига ҳали ҳамон ўз билимларини улашишга тайёр эканликларини таъкидладилар.

На этот раз со стороны Совета ветеранов Республики были отмечены спортивные врачи
При поддержке государства Совет ветеранов спорта Узбекистана продолжает награждать ветеранов, внёсших большой вклад в развитие узбекского спорта. Сегодня в НОК состоялось мероприятие, посвящённое вручению нагрудных знаков "Узбекистон спорт фахрийси" преданным своей профессии в области спортивной медицины.
Данное мероприятие организовано совместно с НОК, Советом ветеранов спорта Узбекистана и Республиканским научно-практическим центром спортивной медицины при Комитете. В своей вступительной речи председатель Совета Баходир Махситов особо отметил заслуги врачей, которые внесли свой неотъемлемый вклад в достижении наших атлетов, доведении их до самых важных стартов максимально здоровыми. После этого нашим врачам, долгие годы работавшим в сборных командах, в РНПЦСП и в спортивной в сфере в целом, были вручены нагрудные знаки “Узбекистон спорт фахрийси”.
На мероприятии должностные лица РНПЦСМ особо отметили вклад гостей в развитие отрасли, на сколько ответственна работа в их деятельности. В свою очередь, отмеченные врачи, выразили свою благодарность за внимание, оказываемое государством, и сказали, что они по-прежнему готовы делиться своими знаниями с молодыми учениками.