Ёш бешкурашчимиз Беларусдаги халқаро мусобақада совриндор бўлди
Беларуснинг Брест шаҳрида замонавий бешкурашнинг иккикураш ва учкураш йўналишлари бўйича халқаро мусобақа бўлиб ўтди. Унда U-11, U-13, U-15, U-17 ёш тоифаларидаги спортчилар иштирок этишди.
Ўзбекистон замонавий бешкураш федерацияси матбуот хизматининг маълум қилишича, мусобақада иштирок этиш учун кўплаб давлатлардан ташриф буюрган 120 нафар ёшлар орасида ҳамюртларимиз ҳам ўз омадларини синаб кўришди.
Аввал хабар берганимиздек, айни пайтда терма жамоамиз вакиллари 10 февралдан бошлаб ушбу мамлакатда халқаро ўқув-машғулот йиғинида бўлиб турибди. Йиғин доирасида ёшларимиз беларуслик спортчилар билан бирга ўз маҳоратларини ошириш имкониятига эга бўлишмоқда.
Мусобақа якунида ёшларимизнинг натижаси анча ўсганини эътироф этиш ўринли. Айниқса, 15 ёшгача бўлган ўсмирлар тоифасида қатнашган Кира Цой ўз тенгқурлари орасида учинчи ўринни қўлга киритгани мураббийларимизда илиқ таассурот қолдирди. Яна бир ҳамюртимиз Шержон Аҳмедов муросасиз рақобатда тўртинчи натижани қайд этди. Қолган вакилларимиз гарчи совринли ўринларга кира ололмаган бўлсалар ҳам, халқаро мусобақада иштирок этиш орқали ўз маҳоратларини янада оширишга эришдилар.

Представители современного пятиборья Узбекистана приняли участие в МТ
В Бресте состоялся Открытый турнир Белоруссии по двоеборью и троеборью. В программу соревнований были включены спортсмены возрастных групп: U-11, U-13, U-15, U-17.
По информации пресс-службы Федерации современного пятиборья Узбекистана в престижных состязаниях участие приняли 120 атлетов, представляющие различные регионы Белоруссии, а также спортсмены сборной Узбекистана.
Известно, что отечественная команда находилась в данной республике и проводила свои УТС с 10 февраля совместно с белорусскими пятиборцами, которые на сегодняшний день являются сильнейшими спортсменами по этому Олимпийскому виду спорта.
По результатам соревнований у всех атлетов отмечена положительная динамика. Заметно улучшился профессионализм отечественных пятиборцев. Наши спортсмены наравне с самыми наилучшими представителями современного пятиборья планеты, боролись за призовые места.
Что касается результатов турнира, то Кира Цой, представляющая сборную Узбекистана, заняла 3 место в категории U-15. Ещё один представитель нашей делегации Шержон Ахмедов в бескомпромиссной борьбе стал четвёртым.
Остальные представители отечественной сборной, хоть и не смогли попасть в число призёров турнира, им всё же удалось повысить своё мастерство и соревновательный опыт.